in

Ma is lesz Ridikül – íme a február 2-ai tartalom, vendégnévsor

A műsor február 2-án 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Történetek a családról.

“Mindenkinek az élete kész regény. Mindenki családja tartogat regénybe illő történeteket a dédiről, a nagymamáról, a nagypapáról vagy más felmenőiről. Olyan személyes történeteket keresünk, melyeket az élet írt, és bármelyik forgatókönyvíró megirigyelné. Érdemes visszavezetnünk a családfát, mely felfedi a gyökereinket, a múltunkat, és büszkeségként tekinthetünk rá. Vendégünk lesz Auguszt Olga, Rátonyi Hajni és Zimber Szilvia. Meglepetésvendégünket is izgalmas családi történetéről faggatjuk.” – áll a műsor ajánlójában.

Auguszt Olga, cukrász, ötgenerációs cukrászcsalád tagja. Annak ellenére, hogy Pesten született, vidéken nőtt fel. Édesapja ugyanolyan gondoskodó volt, mint az édesanyja. Nagymamája nem egy gazdag családból jött, de amikor férjhez ment nagyapjához, akkor nagyvilági stílust vett fel. Az Auguszt Cukrászda a budai Gerbeaud volt. Felvidékről ered a családjuk. Dédapja elindult, mint cukrásztanuló, aki Kassától Marosvásárhelyig folyamatosan járt kitanulni a mesterséget, s így került Budapestre is, ahol a szerelem tartotta végül itt.

Rátonyi Hajni, színművész Rátonyi Róbert leánya hihetetlen meleg családi fészekben nőtt fel, amely egyfajta burok is volt számára. Édesapja képtelen volt őket leszidni, mindig elnevette magát. Viszont a szakmában nem ismert tréfát. Minden dokumentumot, cikket őriznek, különböző tárgyakat is, ilyen például a két thonet szék is, ami a szívéhez nőtt. Édesapjának emléktáblát is állítottak.

Zimber Szilvia, újságíró, könyvszerkesztő gyermekkori karácsonyai elevenen benne élnek. Az ünnepeket mindig nagyon sokan töltötték együtt. Az összetartás és az őszinteség jellemezte az õ családjukat, ami egyfajta védőhálóként szolgált, hiszen otthon bármit elmesélhetett. Édesanyja a nagymamáját és a dédnagymamáját is nagyon sokáig gondozta, így megismerte a család történetét, amelyből egy könyv is született. A család története a Fekete erdő mellől indul, ahol útnak eredt egy Zimber feleségével és két gyermekével a jobb élet reményében. Majd Budafokon telepedtek le, ahol felépítették egy üzletláncot, amelyet a II. világháború elmosott.

Szólj hozzá!

Koós János: Micsoda nagyszerű dolog

Elhunyt Wolfgang Rademann, A klinika producere