A Nyitott Akadémia 2026. február 21-én jelentette be Facebookon Dr. Angster Mária halálát, „szomorú napként” emlékezve a pszichoterapeutára, aki barátjuk és kollégájuk volt.
A gyászjelentés tartalma
„Ma értesültünk róla, hogy elhunyt barátunk, Dr. Angster Mária. Végtelenül kedves, eredeti, okos nő volt, aki hatalmas űrt hagy maga után a szakmában és barátainkban” – írta a Nyitott Akadémia, ahol előadóként szerepelt, hangsúlyozva örökségét a családállításban. A poszt hatalmas visszhangot keltett, sokan osztották meg gyászukat.
Kontextus és hatás
Ez volt az egyik első nyilvános bejelentés, amit a Telex, Blikk és HVG is átvett, kiemelve úttörő munkáját (Hellinger-módszer, pszicho-onkológia). A bejelentés indította el a Google Trends-i keresési csúcsot Magyarországon.dr angster mária
Kapcsolódó anyagok
-
Nyitott Akadémia Facebook-poszt: Eredeti gyászjelentés.
-
Nyitott Akadémia előadó-profil: Munkássága összefoglaló.
-
Telex átvétel: A poszt alapján nekrológ.