2018. augusztus 20. programok Székesfehérvárott

2018. augusztus 20. programok Székesfehérvárott

Hirdetés

2018. augusztus 20. programok Székesfehérvárott

Székesfehérvári Királyi Napok 2018

Augusztus 17., péntek

10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok 2018
Helyszín: Belváros
10.00–19.00 Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–20.00 Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00 II. András nyomában (Országzászló tér)
10.00–19.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
10.00 Hollóének Hungarica (Jósok sikátora)
10.00 Bandiera zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30 Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Mátyás király-emlékmű)
11.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
11.30 Musica Historica Régizene Együttes (Zichy liget)
13.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.00–13.40 A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.30 Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.00 Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00–15.00 A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30 Hamupipőke – az Ametist Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Hollóének Hungarica, Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
15.00–15.30 A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00 A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00 A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00 A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
17.00 Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
17.00 Musica Historica Régizene Együttes (Országzászló tér)
17.00–18.00 A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
17.00 Sub Rosa régizenei együttes (Jósok sikátora)
18.00 Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30 Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00 Világjáró marionettek – Sarkadi Bence marionettművész előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00 Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
20.30 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
21.30 Tűzvarázslók: aSerduS tűztánc (Mátyás király-emlékmű)

18.00 Szent István-díj ünnepélyes átadása
Helyszín: Szent István Művelődési Ház

21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig

Augusztus 18., szombat

10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok 2018
Helyszín: Belváros
10.00–19.00 Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–20.00 Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00 II. András nyomában (Országzászló tér)
10.00–19.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
10.00 Hollóének Hungarica és a Bandiera zászlóforgatók (Országzászló tér)
10.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30 Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00 Pulcinella kertészkedik – a Ziránó Színház előadása (Mátyás király-emlékmű)
11.00 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Országzászló tér)
11.30 Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Zichy liget)
13.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.00–13.40 A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.30 Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Musica Historica Régizene Együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
14.00 Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
14.00–15.00 A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.00–15.30 A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00 A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00 Bourdon együttes (Jósok sikátora)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00 A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00–18.00 A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
17.00 Mátyás király szárnyai – a MárkusZínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Jósok sikátora)
17.00 Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
17.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
18.00 Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30 Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.00 A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00 Hollóének Hungarica és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
20.30 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
21.30 Tűzvarázslók: aSerduS gólyalábas tűztánc (Mátyás király-emlékmű)

17.30 Lovagrendek felvonulása és borrendi rendezvény a színpadon
Helyszín: Városház tér, Fő utca, Zichy színpad

19.30 Egy este New Yorkban
A Fehérvár Big Band showműsora, sztárvendégek: Pocsai Kriszta, Majsai Gábor, Farkas Gábor Gábriel és a Keep Swinging
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00 Koronázási Szertartásjáték – II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig

Augusztus 19., vasárnap

10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok 2018
Helyszín: Belváros
10.00–19.00 Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–20.00 Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00 II. András nyomában (Országzászló tér)
10.00–19.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00 Hagyományőrző lovas tábor (Zichy liget)

10.00 Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
10.00 Hollóének Hungarica (Jósok sikátora)
10.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
10.00–11.30 Az I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
11.00 A sündisznó – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Mátyás király-emlékmű)
11.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Országzászló tér)
11.30 Pavane zászlóforgatók (Zichy liget)
13.00–13.40 A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
13.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
13.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
13.30 Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
14.00 Bourdon együttes (Jósok sikátora)
14.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
14.00–15.00 A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
14.30 A Békakirály – mesejáték, a Dvorák Patka Színház és a Pesti Magyar Színház koprodukciós előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
15.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.00–15.30 A Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.30–16.00 A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap Történelmi Társaság bemutatói (Zichy liget)
16.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Sub Rosa régizenei együttes (Jósok sikátora)
16.00 Pannon mesék: Az Aranybulla legendája, A rózsák legendája – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.30–17.00 A Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
17.00 Wass Albert – Strausz Tünde: Erdők könyve – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00 Sub Rosa régizenei együttes és a Bandiera zászlóforgatók (Városház tér)
17.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
17.00 Hollóének Hungarica (Országzászló tér)
17.00 Bourdon együttes (Jósok sikátora)
17.00–18.00 A Fehérvári Huszárok Egyesülete és a Váli Hunok bemutatói (III. Béla király tér)
18.00 Szárnyas Sárkányok – Gólyalábas utcaszínházi térjáték (Városház tér)
18.00 A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
18.30 Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – II. András (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
20.30 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
21.30 Tűzvarázslók: aSerduS középkori gólyalábas tűztánc (Mátyás király-emlékmű)

15.00–24.00 27. Öreghegyi Mulatság
Helyszín: Bory-tér
Részletes program: okh.aszmh.hu

19.30 Szabó Balázs Bandája – Székesfehérvár / Királyi Napok
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00 Koronázási Szertartásjáték – II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig

Augusztus 20., hétfő

10.00 „Dunán innen, Dunán túl” – Népművészeti Fesztivál // Székesfehérvár
Bakony, Rábaköz, Galga-mente, Sárköz, Somogy tájegységek bemutatkozása: néphagyományok, viseletek, néptánc, népzene
Helyszín: Fő utca, Mátyás király-emlékmű

10.00–18.00 A M-ART, a Fehérvári Kézművesek Egyesülete és a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület bemutatói:
fazekasság, szövés, csipkeverés, varrás, hímzés, gyöngyfűzés, csuhé-szálasanyag megmunkálás, bőrözés, fafaragás (Városház tér)
10.00–18.00 Piros lábasos nosztalgiajáték (Fő utca, Szent István Király Múzeum előtt)
10.00–18.00 Magyar népi gyermekjátékhangszer készítése
Szárduda készítése, gyermekdalok megszólaltatása (Mátyás király-emlékmű, árkádsor)
10.00–18.00 Kicsi a bors, de erős – parasztolimpia (Országzászló tér)

10.00–12.00 Bakony: Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Veszprém (Országzászló tér)
11.00–13.00 Rábaköz: Kapuvár Néptáncegyüttes (Varkocs-szobor)
12.00–14.00 Galga mente: Püspökhatvani Népi Együttes (Városház tér, Szent István-emlékjel)
13.00–15.00 Sárköz: Érsekcsanádi Bazsarózsa Néptáncegyüttes (Országzászló tér)
14.00–16.00 Somogy: Zselic Táncegyüttes, Szenna (Varkocs-szobor)

Bemutatók a Mátyás király-emlékműnél:
12.30–13.00 Bakony
13.30–14.00 Rábaköz
14.30–15.00 Galga mente
15.30–16.00 Sárköz
16.30–17.00 Somogy

10.30 Szent István-napi ünnepi szentmise
A szentmisét bemutatja: Spányi Antal megyés püspök
Helyszín: Szent Imre-templom

17.00 Tiszteletadás Szent István szarkofágjánál
Ünnepi beszédet mond: dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

17.00 Fehérvári királyok menete és Kárpát-medencei néptáncegyüttesek zarándoklata Szent István sírjához
Történelmi felvonulás az óriásbábokkal, a hagyományőrzőkkel és a Kárpát-medencei meghívott vendégekkel: Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, Alba Regia Táncegyüttes, Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes, Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes
Útvonal: Koronás Park – Szabadságharcos út – Mátyás király körút – Fő utca – Városház tér – Szent István tér
(Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad.)

18.00 Ünnepi Közgyűlés
Ünnepi beszédet mond és Székesfehérvár kitüntetéseit átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester
Helyszín: Szent István tér (Esőhelyszín: Városháza Díszterme)

19.00 Táncra, magyar!
A Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, az Alba Regia Táncegyüttes, a Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes és a Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes közös műsora, kísér a Galiba zenekar
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)

22.00 Ünnepi tűzijáték
Helyszín: Palotavárosi tavak (Szélsőséges időjárás esetén a tűzijátékot a Fehérvári Lecsófőző Vigasság idején rendezi meg a város.)

21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum

21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig

Részletes program: www.kiralyinapok.szekesfehervar.hu

Hirdetés
Hirdetés

Szólj hozzá!

Watch Dragon ball super