in

A csiszolófejek jelentősége a műkörömépítés során

Olyan csodaszép manikűrt szeretnél készíteni magadnak, mint amilyen a kedvenc színésznődnek is van, de nincs időd és energiád kézi reszelővel eltávolítani a korábbi akril vagy zselés körmeidet?

Akkor mindenképpen érdemes beszerezned egy csiszológépet és egy hozzá passzoló csiszolófejet a Nail4U csiszológyűrű és -sapka kínálatából

 

Milyen anyagokból készülnek a csiszolófejek?

 

A csiszolófejek leggyakoribb alapanyaga a gyémánt, a kerámia, a karbid és a kő, és természetesen mindegyiknek megvan a maga előnye.

 

A gyémántból készült például olyannyira kemény, hogy még az epidermisz simítására is alkalmas. De a többség egyébként a géllakk eltávolítására, illetve a zselé vagy porcelán anyagok finomítására használja. 

 

A kerámiát nyugodtan használhatod a géllakk, a zselé, a polygél és a porcelán alapanyagok eltávolításához, még akkor is, hogyha fémallergiád van, méghozzá azért, mert nem melegszik fel, nem okoz irritációt, és nem adja át a hőt. A tartóssága, az ellenállósága és a könnyű fertőtleníthetősége pedig már csak hab a tortán. 

 

Ami a karbidból készült változatot illeti, a legnagyobb előnye talán, hogy keresztirányú hornyok találhatók rajta, amelynek köszönhetően az alapanyagok sokkal gyorsabban eltávolíthatók a körmökről. Nem árt azonban vigyázni vele, mivel elég egy rossz mozdulat, és komoly károkat okozol a körmeidben. Ezért sem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy ha a természetes körömlemez közelébe érsz, akkor hagyj fel a munkával!

 

Mi a helyzet a kőből készült fejjel?

 

A kőből készült csiszolófej általában két színben érhető el, ami nem más, mint a fehér és a rózsaszín. Ez a színbeli különbség az alapanyagoknak tudható be leginkább, hiszen az egyik természetes homokkőből, míg a másik szintetikus kőből kerül előállításra.

 

Abban viszont megegyeznek, hogy mindkettő maximálisan ellenáll a kémiai tényezőknek, sterilizálható, nem mellesleg pedig még újra fel is használható, ami mind-mind igazán nagyszerű pozitívum. 

 

Egyetlen hátulütőjük talán az, hogy kevésbé ellenállóak a mechanikai sérülésekkel és kopásokkal szemben, ami miatt nagyon sokszor indokolt a cseréjük. 

 

Beszéljünk kicsit a csiszolófejek formáiról is!

 

A formát tekintve ötféle típust különböztetünk meg. A gömb alakú fejek a tyúkszem és a körömbőr eltávolításához ideálisak, míg a kugli fejek a körömlemez mattításához és a köröm körüli megvastagodások, valamint a sarokbőr eltávolítására használhatók. 

 

De nem feledkezhetünk meg a körömzselé, a polygél, a porcelán eltávolítására alkalmas kúp alakú fejekről, illetve a géllakk, a zselé, a polygél vagy a porcelán anyagok eltávolításához javasolt henger- és lekerekített hengerfejről sem.

 

Egy tanács befejezésképp

 

Bármelyik csiszolófejre is essen a választásod, a rajta lévő színes jelölést mindenképpen vedd figyelembe! A piros jelzi általában a normál erősséget, amely kiválóan alkalmas a porcelánnal, illetve a körömzselével történő munkához. 

 

Szólj hozzá!

Napi Mázli nyerőszámok fríss, mai: íme a 2024. július 14-ei sorsolás eredménye

Az automata zuhanásgátló a filmstúdiók kelléktárában is megtalálható