Napjainkban egyre többen cserélik le a klasszikus építőanyagokat modern alternatívákra. Nincs ez másképp a kerítések esetében sem, ahol a hagyományos faléceket sokaknál felváltják a fahatású fém elemek.
De vajon miben tudnak többet? Miért válasszunk fának kinéző fémet, ha egyszer igazi fát is használhatunk? Cikkünkben a gondozásmentes kerítés legfontosabb előnyeit vesszük sorra.
Általa megspórolható a karbantartás
A fakerítések tulajdonosai bizonyára tudnának mesélni arról, hogy mennyi munkát ad nekik minden második-harmadik évben a karbantartás. A lécek alapos lecsiszolása, felületkezelése, majd akár több rétegben történő újrafestése ennél a kerítéstípusnál mondhatni kötelező feladat, ha azt akarjuk, hogy ízlésesen mutasson.
Egy hosszú kerítéssel bekerített nagyméretű telek esetében akár 1-2 hétig is eltarthat, mire mindennel elkészülünk. Mindezt abban a tudatban, hogy pár év múlva kezdhetjük az egészet elölről.
A Nívó gondozásmentes kerítéssel viszont nincs ilyen probléma. A fém elemeket ugyanis olyan festékréteggel vonták be, ami bár küllemében hasonlít a fára, de mégsem fog berepedezni, lepattogzani, kifakulni, és a léc maga sem kezd el korhadni (hiszen nem fából van).
Ezeket a kerítéseket tehát egyáltalán nem szükséges karbantartani, maximum néha lemoshatjuk egy kicsit.
Egyszerű felszerelni
Aki szerelt már össze fakerítést, az tudja, hogy egyáltalán nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik. Sok-sok mérés, méretre vágás, fúrás, csavarozás szükséges hozzá, és mi tagadás, egy több méter hosszú deszkának bizony már súlya is van, amit emelgetni, tartogatni kell.
A fém elemek ezzel szemben mondhatni pillekönnyűek (hisz vékony lemezből készültek), a felrögzítésük pedig szinte gyerekjáték. Amennyiben össze tudunk rakni egy lapra szerelt bútort, akkor ezzel is egész biztosan elboldogulunk. Két-három segítő bevonásával néhány óra alatt el is készülünk a komplett kerítéssel.
Hosszú távon megtérül az ára
Ha eddig csak az rettentett el a gondozásmentes kerítésektől, hogy viszonylag magas az áruk, akkor gondoljuk végig egy kicsit alaposabban a dolgot.
Egyszer kiadunk egy nagyobb összeget a lécekre és a tartozékokra, utána viszont legalább 10-15 éven keresztül egy forintot sem kell költenünk a kerítésre, hisz az időtálló szerkezete miatt sem cserélni, sem felújítani nem szükséges.
Ha kiszámoljuk, hogy ezzel mennyi pénzt takarítunk meg az évek alatt – nem beszélve az időnkről, ami mindennél értékesebb – rájövünk majd, hogy tulajdonképp nagyon is megtérülő befektetésről van szó.
Környezetkímélő alternatíva
Tegyük fel magunknak a kérdést: manapság, amikor az erdők pusztulása és a zöldterületek csökkenése globális probléma, tényleg arra van szükség, hogy élő fákat vágjunk ki azért, hogy kerítés készülhessen belőlük?
Beláthatjuk, hogy napjainkban ez már olyan luxus, amit nem szabadna megengednünk magunknak. A fákra ugyanis élő állapotban nagyobb szükség van, a fém elemek gyártásához pedig egyet sem kell kivágni; bőven elég, ha a fa csak a kerítés kinézetében köszön vissza, nem az anyagában.