A pandémiás időszak óta, az elmúlt években sok munkahely és pozíció állt át szinte teljes mértékben home office működésre. A legtöbb baleset sajnos otthon történik, de azoknak is elővigyázatosnak kell lenni, akik napi szinten, minden reggel és délután oda-vissza ingáznak a munkahelyük és otthonuk között.
Mindenre fel kell készülni
Természetesen még a legnagyobb elővigyázatosság mellett is megtörténhetnek balesetek, nem kell állandó rettegésben élni életünket, de egy kis odafigyeléssel a legtöbb elkerülhető szituációt megúszhatjuk. A nyár megérkeztével, a hőmérséklet emelkedésével és a változó időjárás hatására akár otthon vagyunk, akár úton, sokkal nehezebb megőrizni a figyelmünket, ami megnöveli a balesetek esélyét. Ilyenkor mindennél fontosabb a megfelelő biztosítás megléte, aminek a megkötésében a Genertel Biztosító tud segíteni.
Kezdjük a sort az otthoni balesetekkel. A háztartási incidensek ranglistáját az esések vezetik, utána jönnek az égési sérülések, illetve az éles, szúró tárgy okozta sebesülések. Ritkán ,de azért még áramütések és mérgezések is előfordulhatnak. A gyerekek is veszélyben lehetnek, a szülők természetesen nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy az otthont gyerekbaráttá tegyék, de a kicsik sokszor leleményesebbek a vártnál és történhetnek balesetek.
A legtöbb bejelentés a biztosítóknál a vezetékes vízkár és vihar okozta károk után a baleseti csonttörések miatt érkezik. Felnőttek és gyerekek egyaránt elszenvedői lehetnek egy ilyen helyzetnek. A jó idő következtében egyre többet vagyunk odakint a kertben, a játszótéren vagy a focipályán. De még a tavaszi nagytakarítás sem veszélytelen: a létrát sokan sámlival vagy székkel helyettesítik, hogy elérjék a magasan lévő helyeket. Elég egy rossz mozdulat, kis megcsúszás és máris a földön találjuk magunkat. Persze esni is meg lehet tanulni helyesen, de azért jobb, ha inkább teljesen elkerüljük az ilyen helyzeteket.
A sütés-főzés is lehet veszélyes
Az égési sérülések, illetve a vágott és szúrt sebek jelentenek még nagy kockázatot. Főzés közben könnyen megégethetjük magunkat, de a szeletelés, előkészítés során is elég egy óvatlan mozdulat és belevághatunk az ujjunkba vagy kézfejünkbe. Égési sérüléskor a bőrfelületet tartsuk jó néhány percig hideg folyóvíz alá, enyhébb seb esetén fedjük le steril gézlappal. Súlyosabb panaszoknál mindenképpen forduljunk orvoshoz!
Autóban és kerékpáron is vigyázni kell
Lehetőleg fáradtan ne üljünk volán mögé. Ha egy hosszabb autóútra indulunk, például négykeréken megyünk nyaralni egy másik országba, akkor érdemes felosztani a távot, rendszeresen pihenőt tartani, ne egyben akarjuk letudni a 8-10-12 órás távot.
Kerékpáron ülve mindig legyünk jól láthatóak az autósok, járókelők és más járművek számára. Lámpák felszerelésével és fényvisszaverő ruházattal gondoskodhatunk erről. Szürkületben vagy este egy láthatósági mellény is jól jöhet.