Benny Hill 92 éve, 1925. január 21-én született meg az angol komikus, színész, humorista, énekes, Benny Hill, akinek Gálvölgyi János volt a magyar hangja…
Benny Hill a második világháborút követően tejesemberként, eladóként, színpadi asszisztensként és amatőr színészként dolgozott. A televízióban 1949-ben debütált. Az ötvenes években kedvelt rádiós műsorvezető volt, majd 1955-ben megkapta első saját televíziós show-ját a BBC-nél.
1969-ben átment a Thames Television csatornához, ahol húsz éven keresztül készítette The Benny Hill Show című humoros sorozatát,[2] amelyet világszerte több mint száz országban vetítettek, így Magyarországon is. Magyar szinkronhangja Gálvölgyi János volt.
A szexuálisan gyakran kétértelmű jelenetekben Benny Hill különböző szerepekben és maskarákban jelent meg, és mesterien alkalmazta többek között a paródia és a pantomim eszköztárát. Nem csoda, hogy nemzetközileg a legkedveltebb humoristák egyike lett, akinek show-ját az Egyesült Államokban jobban elismerték, mint odahaza.
Egyik legismertebb rajongója Michael Jackson volt, aki betegágyánál is meglátogatta 1992 februárjában, amikor egy korábbi szívinfarktus után lábadozott. Szintén rajongói voltak: Burt Reynolds, Michael Caine, John Mortimer, Mickey Rooney és Walter Cronkite.
Hill énekesként is könyvelhetett el sikereket: 1971-ben négy héten keresztül vezette a brit slágerlistákat Ernie (The Fastest Milkman In The West) című humoros dalával.
Show-ját 1989-ben szüntették be, elsősorban a nők jogaiért küzdő egyesületek unszolására, amelyek kifogásolták, hogy Hill lenézi őket a műsorában, amit idejétmúltnak tartották, s amelyben folyamatosan a régi poénokat ülteti új környezetbe.
A nők egyoldalú ábrázolásával vádolták, illetve, hogy politikailag nem korrekt, valamint állandóan más nációk kifigurázásával foglalkozik. A valódi ok az volt, hogy helyet kellett csinálni a műsorok között Mr. Beannek.
Ezt követően a humorista visszavonult és 1992. április 20-án magányosan hunyt el otthonában, minden bizonnyal szívinfarktus következtében.
Ironikus, hogy épp aznap kapott postán egy új szerződést a Központi Független Televíziótól. Benny Hill esetét, ma karaktergyilkosságnak nevezzük. 1992 után, az Egyesült Királyság területén, csak nagyon korlátozottan, földi sugárzásban lehetett a televízióban látni. Műhold és kábel elérésű csatornák, nem adták le a műsorait. Életrajzírója, Mark Lewisohn röviden, megjegyezte “Benny Hill Britanniában, tabu”. Holttestére csak néhány nap elteltével bukkantak rá.
1992. április 28-án temették el a Hollybrook temetőben.