Csuja Imre kapta idén a Páger Antal-színészdíjat; a Jászai-díjas érdemes művész vasárnap vette át a makói önkormányzat elismerését Farkas Éva Erzsébet makói polgármestertől a Maros-parti városban, a Hagymaházban.
A díjat minden esztendőben az a színész érdemli ki, aki a kuratórium döntése alapján a leghűségesebb Páger Antal szellemi örökségéhez, játékára jellemző a págeri hitelesség és eszköztelenség. A díjat odaítélő zsűri – Hegedűs D. Géza, Kútvölgyi Erzsébet és Szalma Tamás színművészek, Réz András filmesztéta, valamint Gyarmathy Antal, Páger Antal unokája – úgy döntött, hogy idén Csuja Imre veheti át az elismerést.
A színművész a díj átvételét követően úgy fogalmazott, őszintén meghatódott, amikor megtudta, hogy idén ő kapja meg “Téni bácsi” legendás arany pecsétgyűrűjének pontos mását.
Csuja Imre 1984-ben a Színház- és Filmművészeti Főiskolán kapott diplomát, hallgatóként még láthatta Páger Antalt utolsó szerepében, a Kőműves Kelemen Vándoraként. Először a pécsi Nemzeti Színház, 1987-től a debreceni Csokonai Színház, 1989-től az egri Gárdonyi Géza Színház, 1990-től a budapesti Arany János Színház tagja volt. 1994-től szabadúszó, 2001-től a Bárka Színház, majd az Örkény István Színház tagja.
Munkásságát számos díjjal ismerték el: 2001-ben a filmkritikusok díját, 2005-ben Jászai Mari-díjat, 2010-ben érdemes művész címet kapott. Színpadi szerepei mellett sikert aratott az Állomás című tévésorozatban, a Para, a Valami Amerika 2, A hetedik kör, az Üvegtigris című filmekben és a Kelj fel és járj! című tévéfilmben.
Makó, Páger Antal szülővárosa 1999 óta minden évben ünnepi programokkal tiszteleg az 1986-ban elhunyt mester emléke előtt. A színészdíjat 2002-ben elsőként Halász Judit vehette át, majd Garas Dezső, Király Levente, Venczel Vera, Csákányi Eszter, Kern András, Törőcsik Mari, Kulka János, Bánsági Ildikó, Kútvölgyi Erzsébet, Rudolf Péter, Cserhalmi György és Gáspár Sándor részesült az elismerésben, tavaly pedig Udvaros Dorottya kapta a díjat.
– MTI –