A csukára történő pergetőhorgászat egyik titka a műcsali kiválasztása. Így egy szenvedélyes horgász rendszerint keresi és kutatja azokat a wobblereket és egyéb műcsalikat, amelyeknek a rablóhalak képtelenek ellenállni. A cikkben pontosan egy ilyen “csukacsemegét” mutatunk.
Mit érdemes tudni dióhéjban a címben említett műcsalikról?
Ha pergetésről van szó, akkor bizonyos gyártók és brandek kapcsán az ember pontosan tudja, hogy nem tud rosszul választani. Úgyhogy mindig öröm, amikor ezeknek a márkáknak a palettáján belül a legváltozatosabb színösszeállításban gyártott új wobblereket lehet elérni.
Például a Fishinda műcsali választékát böngészve láthatjuk a széles kínálatot. A szóban forgó speciális wobblerek egyébként öt különböző méretben készülnek. Meg kell említeni velük kapcsolatban Piotr Piskorski nevét, hiszen ő alkotta meg őket ennyire hatékonnyá.
Külön színesíti a kínálatot, hogy a legtermészetesebb, legélethűbb minták mellett igény szerint holografikus, fényes csillogású egyedeket is be lehet már gyűjteni. Így a természetes jellegen túl a sebesült kishalakat is még élethűbben lehet utánozni.
Eláruljuk a szóban forgó csukás műcsalik nevét
A Salmo palettáján elérhető Slider műcsalik azok, amelyeknek a csukák az esetek többségében képtelenek ellenállni. Apropó ellenállás! Kimondottan hasznos tulajdonság, hogy a Sliderek legkeményebb poliuretánból készülnek, a felületük pedig többszöri lakkozáson esik át.
Így hiába a csukafogak félelmetes terhelése, olyan tartósság jellemző ezekre a műcsalikra, ami a legkomolyabb igénybevételt követően sem jelent egyet a Sliderek sérülésével. Így tucatnyi csuka megfogása után is lehet számítani egy-egy darabra.
Ami a vízben történő mozgást illeti, azt mindig az adott tömeg és a hozzá tartozó alak, valamint formabeli tulajdonságok határozzák meg. Ezt mindenképp kulcsfontosságú figyelembe venni már a kiválasztásnál is.
Milyen stratégia lehet a nyerő a Slideres pergetéseknél?
A műcsali vezetésénél fontos, hogy a széles test és a magas hát miatt ezek a wobblerek rendkívül ingerlő, alapesetben kígyózó mozgást végeznek. Ezért nem kellenek erőteljes mozdulatok, inkább a finom pergetés a javasolt.
Lényeges, hogy az egyes modellek eltérő mélységben képesek kelletni magukat. Így mindig olyan Slidert érdemes a karabinerre tűzni, amelyik vélhetően szinkronban van a rablóhalak tartózkodási helyével.
A felszerelést tekintve rövid, merev és persze könnyű bot lehet a nyerő választás. Bedobást követően egészen finomakat, aprókat kell rántani a csalin. Így lesz a mozgás a leginkább ellenállhatatlan a csukák szemszögéből. Hiszen a Slider kiszámíthatatlan irányú és tempójú megugrásaival tökéletesen képes utánozni a sérült halak mozgását.