64 éves lett Fábry Sándor. A műsorvezető Budapesten, 1953. november 20-án látta meg a napvilágot. A legendák szerint rögtön felsírt, és a verbális hanghatáskeltéssel azóta sem hajlandó felhagyni. Egy pillanatra sem!
Író, dramaturg, humorista, szózsonglőr. Ő Fábry Sándor. De honnan az egyedülálló verbális készsége?
– Az én időmben még nem volt televízió, ezért fejlettebb volt a társas élet. Az emberek néha bekapcsolták a rádiót, abban a reményben, hogy megbukott a kormány, ám ennek esélyei folyamatosan csökkentek. A nagyszüleim az első világháborút csinálták végig, a szüleim a másodikat. Ez két olyan nagy élmény volt, amiről beszélgettek, én pedig hallgattam ezeket a történeteket – mesélte
Fábry Sándor, honnan származik a verbális készsége. A családja szerencsésen túlélte a nagy világégést, csupán egy unokaöccse halt meg egy bombatámadás során.
Néha engedték a kérdést
A műsorvezető bevallotta: amikor a szülők diskuráltak, nem mert beleszólni a beszélgetésekbe. Részben tiszteletből, részben félelemből. A rokonai kiváló katonák voltak, akik számtalan érdekes történettel rendelkeztek. A kis Fábry szinte áhítattal hallgatta őket, bár néha megengedték neki, hogy kérdezzen. Kivéve persze akkor, amikor kisgyermekkorában aludni küldték. Akkor úgy tett, mint aki szófogadó kölyök módjára lefeküdt, ám valójában kiosont a szobájából és hallgatózott. Ez különösen a kamaszkorában volt igaz, amikor elkezdett érdeklődni az erotika iránt, hiszen a felnőttek előszeretettel beszélgettek erről is, amikor azt gondolták, hogy a gyerekek már nem hallják őket – mesélte Fábry Sándor a Budapest tévé Tabuk nélkül című műsorában.
Mint tudjuk, mindez azért érdekes, mert műsorvezetőként a humorista egyik védjegye, hogy önmagán kívül senkit sem hagy szóhoz jutni. Ez nem mindenkinek szimpatikus, de tény, hogy a Showder című műsora hosszú éveken keresztül az ország legnézettebb televíziós produkciói közé tartozott.