in

Ezért hasznos a kognitív viselkedésterápia önbizalomhiány esetén is

A filmek bonyolult világában is számos olyan forgatókönyvvel találkozhatunk, amikor valakinek az életét tönkre teszi az önbizalomhiány. Ez a jelenség nem csak tini korban a gimiben jellemző, mert a felnőtteket is érinti ez a probléma.

Többféleképpen lehet kezelni ezt a helyzetet, ezért most két teljesen eltérő, ám némi közös keresztmetszettel rendelkező megoldást mutatunk. A külső segítséget jelentő, a Tudatosság Klub oldalán is elérhető kognitív viselkedésterápia előnyei számos helyzetben csillagos ötösre vizsgáztak már, így erről is beszélünk egy kicsit.

 

Az önismereti utak között a másik változat, amikor egyedül próbáljuk meg helyreállítani a problémát, ehhez hoztunk most 3 olyan könyvet, amely biztosan segíthet. Tarts velünk és válaszd ki a neked megfelelő módszert, vagy ötvözd a kettőt.

 

Miért jó a kognitív viselkedésterápia?

Elsősorban azt emelnénk ki, hogy akár egyetlen alkalom is elegendő lehet a pozitív változáshoz. Ez pedig akárhogyan nézzük, maximum egy óra az életünkből, ami elindíthat a jó út felé.

 

Nem egy légből kapott hókuszpókuszról van szó, ami hatástalan és csak kamu, mert tudományosan igazolják a kutatások az eredményességét. Ennek megfelelően valóban hatékony megoldás.

 

A klasszikus “agyban turkálás” esetét el lehet végre felejteni, mert ez a módszer nem ezen alapul. Kevesen tudják, de már nagyjából 40 éve fejlesztették ki a kognitív viselkedésterápiát, ami azóta is folyamatosan tökéletesedik. A generalizált szorongás például ma már háromszor hatékonyabban gyógyítható így, mint a klasszikus terápiával.

 

Mit jelent a terápia a gyakorlatban?

Az egyik alapvetés szerint nem a múltban keresgélünk, hanem sokkal inkább a jelenre kell helyezni a fókuszt. Ez a “szennyes kiteregetése” nélkül is képes feltérképezni a probléma okát,  az út rengeteg célzott kérdésen át vezet.

 

Ezeket persze képzett terapeuta teszi fel, aki segíthet kideríteni azt a kiváltó okot, ami generálja a problémát. Ez pedig nemcsak az önbizalomhiány esetében érvényes, hanem az olyan komolyabb kihívások tekintetében is eredményes alternatíva, mint a szorongás és a pánik.

 

A probléma feltárását olyan technikák és gyakorlatok elsajátítása követi, amelyek segítségével sikeresen megváltoztathatjuk a negatív és helytelen viselkedésbeli és gondolati mintákat.

 

Könyvek is segíthetnek önbizalomhiány esetén

Nézzük meg azt is, amikor ez az önismereti út magányosan telik. A könyvek birodalmában járva elsőként említjük Katty Kay és Claire Shipman Az Önbizalom Kód című művét, amely az önbizalom működéséről szól, és gyakorlati módszereket ad a kezünkbe.

 

A második könyvet Nathaniel Branden írta, a címe Az önbecsülés 6 alappillére. Ezek megismerésével sziklaszilárd alapokat kaphatunk. A harmadik mű pedig Dale Carnegie Hogyan fejezd be az aggódást és kezdj el élni? című könyve, amely megtanít minket arra, hogyan váljunk olyanná, amilyenek mindig is lenni szerettünk volna.

Szólj hozzá!

Izgalmas újdonság – Firebeard: Új hivatalos videóklip a „Feed My Soul”-hoz

A téli futás szerepe a egész éves teljesítményben