in

Gyertyaválasztási útmutató 

A gyertyák sejtelmes fényéről legtöbbünknek egy romantikus esti vacsora vagy meghitt pihenés jut eszébe. Az illatanyagokkal dúsított viaszgyertyák pedig megalapozzák az otthon hangulatát. A boltok kínálatában számtalan típusú gyertya közül választhatunk, de vajon csak az esztétikus kidolgozás legyen a fő szempont a döntésünknél?

Ismerjük meg jobban a gyertyák alapanyagát, égési idejét és néhány hasznos dolgot, mely segítségünkre lehet a tökéletes gyertya kiválasztásában. A mömax dekorációs kiegészítői között például többféle típust találunk, melyek hasznos elemei egy stílusos helyiség berendezésének. Az elegáns és kecses csavart formák mellett a robusztus, de hosszú ideig fénylő tömbgyertyák között az útkeresés nehéz, de hoztunk néhány szempontot, amivel könnyebbé teheted a választást.

Gyertya alapanyag

Általánosságban elmondható, hogy a gyertyák paraffin viaszból készülnek. A hagyományos alapanyag a legelterjedtebb, de kevésbé használják a prémiumminőségű gyertyák elkészítésére, mert jobban kormolódik, mint más viasztípusok.

A környezettudatosság a gyertyát használók körében is egyre inkább előtérbe kerül, így készülnek növényi alapanyagból egyes modellek. A szójaviasz kezd teret hódítani, hiszen szójabab olajból készül, mely nem tartalmaz állati összetevőket. Biztonságos és fenntartható megoldásként egyre többen használnak ilyen típusú gyertyákat. Természetes anyaga teljesen lebomlik, a kiömlött viasz könnyen kimosható a textilekből, és még az égés is tiszta, nem hagy kormot maga után.

Hasonlóan a szójabab viaszhoz, a méhviasz is gyakorta használt alapanyag a gyertyák esetében. Előnyei közé sorolhatjuk, hogy természetes módon illattal is rendelkezik. Ha meggyújtunk egy méhviasz gyertyát, a méz édes illata lengi be a helyiséget. Alapvetően nem tartalmaznak ezek a gyertyák színezéket. Legtisztább formájukban használva az allergiások is bátran meggyújthatják, és a viasz magas olvadáspontja miatt biztonságos, hiszen a megolvadt viasz kevésbé hajlamos a lecsöpögésre.

Kanócok

Bár nem szoktunk a kanóccal foglalkozni, nélküle a gyertya nem ad fényt. Nagyobb tömbgyertyákba több kanóc is kerül, hogy még látványosabb legyen a gyertyaláng. Emellett pedig ha a megolvadt viaszban illlatanyagok vannak, azok nagyobb felületen tudnak felszabadulni, ezzel hatékonyabban illatosítanak.

Természetesen az egykanócos gyertyák is csodás fénnyel ragyognak, mindaddig, amíg a kanócok minőségi anyagokból készülnek, mint például a pamut vagy a len. Az intenzívebb ragyogás mellett hatásukra az illatok is könnyebben felszabadulnak.

Égési idő

A gyertyák égési ideje a viasz mennyiségétől és minőségétől függ. A nagyobb tömbös gyertyák hosszabb ideig világítanak, mint a vékonyabb társaik. Gondoskodnunk kell a megfelelő karbantartásról is, hiszen egy-egy nagyobb gyertya leégése nem egyszerre történik, időszakosan kerül meggyújtásra a kanóc. Egyes modellek képesek akár 800 órán keresztül is fényt adni, míg a minőségi anyagú, de vékonyabb gyertyák 60 órát is képesek világítani.

Szólj hozzá!

Te hogy oldod meg a home office-t?

A horgok tudatos választásának fontossága a halfogás sikerének tükrében