in

Íratlan szabályok, amiket érdemes betartani, ha ülőmunkát végzünk

A mai világban a különböző szakmák egész armadájából választhatunk, ha az a célunk, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb hivatást. Sokan vannak, akik olyan pozíciókban találják meg önmagukat, ahol egész nap ülőmunkát kell végezniük, ami azt jelenti, hogy napi 8 órát a számítógép előtt dolgoznak.

Ez pedig nagyon megterhelő a testünk, különösen a nyakunk, a vállaink, a hátunk és a gerincünk számára, de a képernyő folyamatos, koncentrált bámulása hosszú távon a szemünk egészségére is negatívan hat. A fárasztó munka után otthon ugyanezt folytatjuk a televízió előtt, amikor megnézzük kedvenc sorozatunk aktuális epizódját. 

 

A káros következmények elkerülése érdekében érdemes beszerezni a Csúszásgátlószalag.hu munkahelyi ergonómia menüpontjából néhány hasznos kiegészítőt. Például egy állítható íróasztalt, egy ergonomikus kialakítású széket és egy fáradáscsökkentő szőnyeget.

 

Emellett pedig érdemes megfogadni néhány jó tanácsot is annak érdekében, hogy minimalizáljuk a negatív hatásokat. Mire is gondolunk pontosan? Most eláruljuk!

 

Óránként tartsunk 10 perc szünetet!

 

Az egyik legfontosabb tanács, amit a témával kapcsolatban megfogadhatunk, az az, hogy óránként mindig tartsunk 10 perc szünetet, melynek során álljunk fel az asztaltól. Ez a gyakorlat segít elkerülni a sok ülés és a képernyő bámulása okozta egészségügyi problémákat.

 

Gondolunk itt például a nyak- és hátfájdalmakra, a gerinc terheléséből keletkező problémákra és a szemfáradtságra, melynek hosszú távon akár a látásunk romlása is következménye lehet.

 

Ezek a kis szünetek továbbá segítenek abban is, hogy pihentetni tudjuk az agyunkat, ezáltal pedig meg tudjuk őrizni a koncentrációnkat, munkateljesítményünket.

 

Ügyeljünk a helyes testtartásra!

 

Az is nagyon fontos, hogy ügyeljünk a helyes testtartásra, különösen, ha hosszú órákon keresztül a számítógép előtt ülünk. Húzzuk ki magunkat, a vállainkat, illetve a nyakunkat ne engedjük előreesni, mindkét lábunkat tartsuk a talajon, az alkarunk, illetve a csuklónk pedig legyen párhuzamos az asztallappal.

 

Továbbá fontos az is, hogy a monitorunk szemmagasságban legyen, azaz ne kelljen lefelé vagy felfelé hajtani a fejünket ahhoz, hogy lássuk, mi van a képernyőn.

 

Használjunk ergonomikus kiegészítőket!

 

Az ergonomikus íróasztalokat, illetve székeket az egyéni igényeink szerint tudjuk változtatni, aminek köszönhetően egészséges pozícióban tudjuk tartani a testünket. A fáradáscsökkentő szőnyeg pedig akkor lehet hasznos, ha az asztalunk mellett állva dolgozunk. Ez a speciális kialakítású eszköz képes csökkenteni a hosszú ideig történő állás okozta fáradtságot. 

 

Ezek tehát a legfontosabb tanácsok, javaslatok, amiket mindenképp érdemes megfogadnunk, ha ülőmunkát végzünk, és szeretnénk elkerülni – vagy legalábbis minimalizálni akarjuk – annak negatív hatásait.

 

Nagyon fontos, hogy ügyeljünk a helyes testtartásra ülés közben, minimum óránként tartsunk 10 perc szünetet, és lehetőség szerint álljunk is fel az asztaltól. Végül, de nem utolsósorban pedig használjuk a Csúszásgátlószalag.hu által kínált ergonomikus kiegészítőket!

 

Szólj hozzá!

Egyedülálló plakátkiállítás és színházi ősbemutatók az idei LehárFeszten

Filmsztárok ihlette ragyogó megjelenés