in

James Bond, avagy kiút a kvarcválságból

A legenda szerint egy svájci óra és a pontossága az örökkévalóságig tart. A svájci óragyártás történelme mindig is a kifinomult mechanikus szerkezetek, kronográfok fejlesztésével volt összekapcsolva. Ismertségük nem a kvarcórákhoz volt köthető. 

Pedig volt idő, mikor a leghíresebb fiktív titkos ügynök, James Bond is egy japán kvarcórára cserélte le a legendás svájci szerkezetet a csuklóján. Valljuk be, furán is nézett ki a retro LCD kijelzős kütyü a megszokott klasszikus, elegáns stílus után.

 

Az Órashop.hu kínálatában található, 1853-ban alapított Tissot cég minimalista férfi karórája viszont visszahozza az igazi svájci órák adta életérzést, mely minden alkalomra tökéletes választás lehet. 

 

Időtálló minimalizmus

 

Egy óra nem csupán az időt mutatja meg nekünk, hanem öltöztet, növeli viselőjének a kisugárzását is. Sokszor viszont az aktuális trendek extravagáns túlzásai elbizonytalaníthatják azt, aki egy klasszikus, elegáns karórára vágyik. 

 

De szerencsére vannak dizájnok, melyek úgymond örök életűek, kortalanok. Ilyenek a letisztultságot sugárzó minimalista svájci karórák. Túlzásoktól, hivalkodásoktól mentes megjelenésük, egyszerű és könnyen áttekinthető számlapjuk diszkrét eleganciával ruházza fel a viselőjét. Időtálló stílus, melynek viselése bármilyen helyzetben megállja a helyét.

 

Svájci pontosság a filmvásznon

 

Az első James Bond film az 1962-es Dr. No bemutatójától kezdve egy svájci óraművel szerelt Rolex volt a főhős csuklóján. Viszont 1977-től kezdve hat epizódon át egészen 1985-ig a japán Seiko kvarcóráit viselte. Pontosan ez volt az az időszak, amikor a svájci óragyártókat szinte a földbe döngölte a piacon megjelent japán kvarcórák elsöprő térhódítása. Meg kell azért jegyeznünk, hogy ez alól kivételt képez néhány képkocka, amit az élesszemű Bond- és órarajongók már korábban kiszúrtak, hogy időnként véletlenül más márka órája maradt rajta a forgatás során. Ám a svájci marketing és üzleti guru Jean-Claude Bivernek köszönhetően 1987-től a Timothy Dalton-féle részekben újra előkerültek a svájci órák. Elsőként egy TAG Heuer, aztán egy Rolex Submariner. Napjainkig pedig Pierce Brosnan főszereplésével az Omega lett a befutó 007-es karóra.

 

Egy svájci óra nem csupán divatos kiegészítő, hanem befektetés is

 

Az okosórák és digitális mobileszközök korszakának beköszöntével sokan megkérdőjelezik a hagyományos karórák további létjogosultságát. Pedig ezek az órák az alapvető funkciójuk mellett még továbbra is a fényűzéshez és a klasszikus értékekhez társíthatóak. 

 

Mindamellett, hogy egy svájci órának felemelő érzés a viselése, remek befektetés is lehet. A legtöbb ikonikus gyártó modelljei sok év után is megőrzik, sőt gyarapítják értéküket, így igazán jó befektetésnek bizonyulhatnak a gyűjtők számára.

 

Ha megbízható óraszerkezetet szeretnél, melyhez magas minőség, minimalista megjelenés és utánozhatatlan életérzés társul, nézz körül a webshopban, hogy megtaláld a hozzád illő svájci karórát.

 

Szólj hozzá!

Filmsztárok ihlette ragyogó megjelenés

Eurojackpot nyerőszámok 2024. 35. hét kedd – ezeket a számokat húzták augusztus 27-én