Kovács Kati és a Ki mit tud? címmel 2004. október 6-án adott ki hírt az MTI.
Kovács Kati kerek születésnapján nemcsak az énekesnő remélhetőleg még sokáig tartó pályafutására, hanem az őt felfedező tévéműsorokra is emlékezhetnek kortársai.
Mostanában már nem rendez a közszolgálati tévé Ki Mit Tud? vetélkedőt, pedig ezeken a versenyeken számtalan olyan tehetség tűnt fel, akik csakhamar meghatározó alakjai lettek a magyar kultúrának. Csak néhány név a teljesség igénye nélkül, akik egykori Ki mit tud?-okon tűntek fel: Schiff András, Gálvölgyi János, Kern András, Koncz Zsuzsa, Kovács Kati, Fenyő Miklós, Bródy János, Szörényi Levente, Ungár Anikó és még hosszú lenne a teljes sor.
Egyfajta Ki mit tud?-nak mondhatnánk az idei nagy sikert, a Megasztárt, ahol tehetséges pop-rock énekeseket fedeztek fel, az egyik kereskedelmi televízió kezdeményezésére készült műsorsorozatban. Vajon az ott feltűnt Tóth Vera, vagy Oláh Ibolya befuthat-e olyan tüneményes pályát, mint Gálvölgyi, Kern, Koncz Zsuzsa vagy Kovács Kati?
Az egykori győztes, majd megszámlálhatatlan örökzölddé vált sláger előadója október 20-án kerek születésnapot ünnepel, a hatvanadikat. Azaz, dehogy ünnepli
Már tíz esztendővel ezelőtt is élénken tiltakozott a gratulációk ellen, mint akkor mondta: ő azon a napon is tizennyolcnak érzi magát. Helyette így ünnepelje a közönség azt, hogy több, mint negyven éve van a pályán, hogy népszerűsége egy cseppet sem csökkent. Jöhetett bármiféle új zenei irányzat, mindig lépést tudott tartani a korral.
Kevesen tudják, hogy már egy korábbi Ki mit tud?-on is elindult, ám akkor képernyőre sem került, a selejtezőből simán kiesett. Az egyik zsűritag alaposan be is olvasott neki: “Kislány, itt énekelni kell, nem ordítani”
A második Ki mit tud?-ra a mamája nevezte be. Hogy a mama jól tette, bizonyítja, hogy a lánya meg is nyerte a táncdal-kategória versenyét. A nagyok közé azonban az első Táncdalfesztiválon került be, amikor győzött “Nem leszek a játékszered” című, bizony eléggé kiabálós dalával. Nemcsak énekesnőként csinált karriert, felfedezték a filmesek is.
Egymás után kapta a főszerepeket. Színészi tehetségét bizonyította, hogy 1968-ban a Fejlövés című filmben nyújtott játékáért megkapta az év legjobb női alakításáért járó díjat. Ha úgy akarta volna, színésznőként is sokra viheti, ám ő énekesnőként vágyott a babérokra. Lemezeit nemcsak nálunk, Ausztriában, hanem Németországban és Japánban is forgalmazták.
Ha napjainkban tűnt volna fel, ő is “megasztár” lehetne?
(kemény)