Ma 60 éves a Füles újság, az 1957 óta megjelenő hetilap oldalain eddig több mint 39 000 keresztrejtvény, 3800 híresség és 500-nál is több mű képregényváltozata tűnt fel, valamint az első poénvadászat, plusz egy vicc és a bűvös négyzet (Sudoku) feladványok közlése is a laphoz köthető.
A Füles eddig háromezer héten keresztül több tíz millió embernek nyújtott kikapcsolódást, szórakozást, játékot, kihívást. Az 57 évet átölelő időszakban az újság nevével összeforrt egyebek mellett a Tanár úr, kérem! című kvízrovat is, amelyben 40 ezernél is több kérdést tettek fel a lap olvasói. A magazinban a rejtvények és a cikkek aránya 70–30 százalék. Számonként 23–25 keresztrejtvény, 35–40 egyéb fejtörő található benne, ezenkívül számos kvíz, cikk és sztárinterjú. A Füles már a bulvárlapok megjelenése előtt sok színművészt, tévés személyiséget, énekest, zenekart és modellt mutatott be, az elmúlt időszakban 3800 híresség tűnt fel borítóoldalain, a legtöbbször (13 alkalommal) Kovács Kati Kossuth-díjas énekesnő szerepelt a címlapon.
A több ezer nyeremény között az évek során kisorsoltak pecsétgyűrűt, toronyórát aranylánccal, lyukas aranygarast, 366 szál kolbászt (vagyis több volt a kolbász, mint a nap), aranycsengős báránykát, Vasból fakarikát (amely Vas megyéből származott és még két karika – azaz egy kerékpár – járt hozzá), Szent Péter esernyőjét (a nyelében pénzzel), egy doboz mosóport a hozzávaló mosógéppel, autóbuszjegyet, festményt, nyalókát, báli meghívót, szerszámosládát, édességcsomagot, szüretelést, színházbérletet, eurót vagy éppen élő malacot is. Ez utóbbi pályázat bizonyult a legnépszerűbbnek: 80 000 megfejtés érkezett rá 1969-ben. Az elmúlt háromezer hét alatt összesen 115 000 000 forintnál is több készpénzt sorsoltak ki az olvasók között.
A lap számára a megújulás is fontos: a Füleshez köthető az első magyar nyelvű skandi rejtvényalkalmazás kifejlesztése is. A jubileumi szám Retró válogatás című kiemelt blokkal és egymillió forint összértékű nyereménnyel ünnepli a 3000. számot.
A rejtvény újságrovatként Kultsár István Hasznos Mulatságok című hetilapjában jelentkezett először 1817-ben, majd a Regélő-Honművész, a Regélő Pesti Divatlap, a Pesti Divatlap, a Honderű és az Életképek is közölt a mai kvíz ősének tekinthető, rímbe szedett találós kérdéseket, nyelvi talányokat. Betűrejtvényeket és rébuszokat a 19. század második felének szatirikus élclapjaiban is találni.
A Jókai Mór szerkesztette Üstökösbe Arany János is készített fejtörőket. A Füles 1957. február 3-án jelent meg először. Kiadója az Ifjúsági Lapkiadó Vállalat – később Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó Vállalat – volt. 1992-ben privatizálták.
Amikor a Füles megjelent – és még utána is hosszú ideig –, alig akadt a magyar sajtóban politikamentes lap. Ezért és persze népszerűségének köszönhetően 1957 és 1987 között a kortárs magyar irodalom olyan kiválóságai írtak számára, mint Heltai Jenő, Devecseri Gábor, Somlyó György, Darvas Szilárd, Örkény István, Karinthy Ferenc, Királyhegyi Pál, Kolozsvári Grandpierre Emil és Fehér Klára. A lap állandó szerzője volt a legendás bűvész, Rodolfo is.
A Füles 50. születésnapján a lap első száma megjelenésének évfordulóját, február 3-át a magyar rejtvényfejtők napjává nyilvánították.