A műsor február 3-án 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: nem adom fel.
“Megváltozott munkaképességűek hogyan tudják kezelni sajátos helyzetüket és a társadalom mennyire ad lehetőséget és segítséget nekik abban, hogy megtalálják az ajtókat az álmaik megvalósításához? A környezettel való megküzdés mennyire nehezíti meg mindennapjaikat? Példaképek mindannyiunk számára! Erről beszélgetünk ma Agárdi Szilviával, Csorba Nórával és Kecskés Karinával. Meglepetés férfi vendégünk sportban nyújt irigylésre méltó kimagasló teljesítményeket.” – áll a műsor ajánlójában.
Kecskés Karina, színésznő, meseterapeuta elmesélése alapján a gyerekek oldották õt fel, hogy legyen önbizalma tanítani, ennek köszönhetően ebben az új helyzetben is kipróbálhatta magát. Ezek a sérült gyermekek rá tudnak hangolódni, lelkessé tették és egyből látják, hogyha rossz kedve van. Gyermekei is látták az édesanyjukat ilyen környezetben, ebben nőttek fel így természetessé vált számukra a másság.
Agárdi Szilvia, énekesnő szülei mindenféleképpen szerették volna, hogy látók közé járjon iskolába. Szilvi szerint fejben kell eldöntenie az embernek azt, hogy nem adja fel. Csatlakozott a Leósakhoz, akik egy fiatalokból álló szervezet, saját szabadidejüket áldozzák azért, hogy segítőkezet tudjanak nyújtani egy fogyatékkal élőnek. Személyes tudását adja át nekik. Ha az álláslehetőségekről beszélünk, akkor sajnos sok munkáltató nem tudja azt, hogy egy látássérült embernek milyen munkát lehet adni, miközben ezek az emberek bármit meg tudnak csinálni.
Csorba Nóra, a Nem Adjuk Fel Szövetkezet munkatársa, 2014-ben az év önkéntesének választották. Munkásságuk mára ott tart, hogy egy kávézót fognak nyitni a sérültekkel, amely az első ilyen hely lesz Budapesten. Az ott dolgozók is megváltozott munkaképességűek, van, akinek ez lesz az elsõ munkahelye. Nóra középiskolás korától itt van, mindig is a kíváncsiság hajtotta őt, velük együtt nõtt fel.