A műsor február 29-én 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Modern varázslók.
“A varázslatok folyamatosan képesek elbűvölni a közönséget. Mindig van valami új, amikor ismét nem hiszünk a szemünknek. Mi a különbség a bűvész, a mentalista, a szabadulóművész és az illuzionista között? Egy színpadképes trükköt, mutatványt mennyi idő alatt lehet kitalálni? Mi ad ihletet egy bűvésznek? Mai vendégeink most sem hagyják otthon a varázslói tudásukat. Egy izgalmas világ, amelybe most betekintést nyerhetünk. Mesél nekünk Molnár Gergely Mr. Jupiter, David Merlini és Holcz Gábor. Meglepetés hölgyvendégünk meghatározó egyéniség a bűvészek világában.” – közölték a műsor ajánlójában.
Molnár Gergely, bûvésznevén Mr. Jupiter, aki a Bûvészek Világszövetségének elnökségi tagja, a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjének és Tisztikeresztjének birtokosa. A hely, ahol felnõtt, oda gyermekkorában járt egy falujáró bûvész, akinek a mutatványait elment megnézni és tátott szájjal figyelte – itt kezdõdött el minden. Senki sem gondolná, hogy a kártyabûvészetnek hatalmas irodalma van. Ez az, ami biztos, hogy örök!
David Merlini, olasz-magyar származású szabadulóművész négy éves korában költözött el Magyarországról, de itt fertőzte őt meg a bűvészet. Majd Torinóba költöztek, ahol óriási szerencséje volt, ugyanis itt van Európa legnagyobb ilyen jellegű intézménye, a Torinói Bûvésziskola, ahol a tanulmányait folytatta. Gyermekkorában õ is kártyatrükkökkel kezdett. A bûvész életében, ugyanúgy, mint egy elõadó esetében is szükség van olyan emberekre, akik hisznek bennük. A szabadulóművésznek a legnagyobb kelléke a teste, a mutatvány közben félni egyszerűen nincs ideje.
Holcz Gábor, mentalista, bűvész első fellépése az előadóművészi vizsgája volt, ahol a vizsgabizottság egyik tagja Molnár Gergely volt. Gábor a különbözõ fogalmakat helyre tette: a bûvész az egy összefoglaló név, az illuzionista általában nagy kellékekkel dolgozik, a szabadulómûvész a testét használja kellékként, a mentalista pedig parapszichológiai jelenségek illúziókeltésével foglalkozik. A legnagyobb különbség a bûvészmutatványok és a mentalizmus között az, hogy a bûvész kézügyességgel dolgozik, látványalapon tesz csodát. A mentalizmus esetében inkább a beszédnek és a gondolkodásnak van szerepe. Ez a fejben megvalósuló csoda.