A műsor január 22-én 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Magyar Kultúra Napja.
1989-től január 22-e egy jeles nap, amelynek középpontjában a magyar kultúra ünnepe áll. 1823-ban ugyanezen a napon fejezte be Kölcsey Ferenc a Himnuszt, a nemzeti imánkat. A magyarok kulturális sokszínűsége hatalmas palettán mozog! Büszkének kell lennünk a kulturális hagyományainkra. Mai vendégeink igazán rálátnak ennek jelenlegi helyzetére, és ápolásának megfelelő módszerére. Erről beszélgetünk Törőcsik Marival, Jókai Annával, R. Törley Máriával és meglepetés férfi vendégünkkel.
Törőcsik Mari, a nemzet színésze szerint a színház az egyetlen, amit nem kell hirdetni, a jó előadásra dől a közönség. Bízik az emberek befogadóképességében. Véleménye szerint a régi idõben túlpénzelték a kultúrát. Soha életében eszébe sem jutott, hogy színész legyen, a sors mégis másképp alakította az életét. Az azonban komoly gondot jelent szerinte, ha valaki nem tud mire vágyakozni.
Jókai Anna, Kossuth nagy-díjas író emlékezetes pillanatként él benne az, amikor az első mesekönyvét megkapta. Furcsa vonzódást érzett a könyv iránt. Úgy gondolja, nem a multikultúrára kellene törekednünk, hanem arra, hogy minden nemzet kultúrájának sajátosságát megtartsa. Szép az, amiket kap minden nép, de azt, amit nekünk adtak, a magyar kultúrát, azt nekünk kell felvirágoztatni. S nem szabadna elfelejteni, hogy a kultúrába a viselkedés is beletartozik.
R. Törley Mária, szobrászművészt a zenével le lehetett venni a lábáról. Édesanyja festő volt, állandóan vitte őt a kiállításokra, mindemellett falta a könyveket. A szobrászatban nincs szükség a verbalitásra. Úgy látja, a magyar műveket szereti a világ. Kifejezésbeli akarat van bennünk, magyarokban. A művész és a közönség közötti kommunikációt nagyon fontosnak tartja, annak érdekében, hogy ki tudjon alakulni egy személyes kapcsolat.