A műsor március 22-én 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Vándorélet
“Egy nő mindig az állandóságra, a családi fészek kialakítására, a tűzhely melegére törekszik. Vagy mégsem? Mi motiválja vendégeinket abban, hogy bizonytalan, sok helyváltással járó, állandóságot kevésbé adó módon éljenek? Mekkora bennük a honvágy? Hogyan éljünk többlaki életet? Milyen életritmust követel ez a helyzet? Vendégeink mesterségük, szakmájuk és a segítségnyújtás miatt választották ezt az életformát. Itt lesz velünk Szávay Ágnes, Dr. Kovács Ildikó és Vincze Tünde. Meglepetés férfi vendégünk folyamatosan a nagyvilágot járja.” – áll a műsor ajánlójában.
Szávay Ágnes, teniszező 11-12 éves korában kezdett el utazni. A tenisz miatt mindenhol járt a világban, de semmit nem látott belőle. Tiniként ilyenkor az egyedüllét volt a nehéz, ugyanis a szülei nem tudtak vele tartani az útjai során. Minden utazás előtt mennyiségileg úgy pakolt be, hogy a verseny végéig marad. A versenyközeg egyfajta burok, az útjai során a helyi embereket, a kultúrát nem tudta megismerni.
Dr. Kovács Ildikó, háziorvos, belgyógyász kelethez való vonzódása már gyermekkora óta megvolt. Amikor orvosi pályára került, a vágya az volt, hogy olyan helyre mehessen dolgozni, ahol biztosan szükség van rá. Így jutott ki például Kambodzsába is, ami az egyik nagy álma volt. Útjai két csoportba oszthatóak: vannak a katasztrófa sújtotta helyszínek, illetve azok tervezett utak, amelyekre fel lehetett előre készülni. De akárhol is járt a nagyvilágban, mindig jó volt hazajönni.
Vincze Tünde, légtorna tanár, a Baross Imre Artistaképző munkatársa és a Magyar Légtornász Egyesület alapítója is végigjárta a világot. Volt, hogy Mexikóba indult hat hónapra, amiből két év lett, ahol több mint 300 várost jártak be. Hatalmas élmény volt megismerni egy kultúrát, amely távol esik tőlünk. Tünde szerint ez a szakma egyfajta életforma is egyben. Nem csak dolgozik, de világot is lát. Ebben a szakmában könnyebb úgy párkapcsolatban élni, ha a párunk is szakmabeli.