in

Ma is lesz Ridikül – íme a március 7-ei tartalom, vendégnévsor

A műsor március 7-én 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája:
Biztonságos internet?

„Az internet amennyi hasznos dolgot kínál számunkra, annyi veszélyt is rejt önmagában. Amelyben leginkább a fiatal és az idősebb korosztály van veszélyeztetve. Szülőként nem feltétlenül tudjuk követni, hogy gyermekeink merre barangolnak a világhálón, s az sem biztos, hogy függőségüket időben észrevesszük és meg tudjuk akadályozni. Komoly társadalmi probléma ez, amiről beszélni kell! Vendégeinkkel megpróbálunk eligazodni ebben a témában, amiben még keressük a helyes utat. Itt lesz velünk Horváth Lili, Hámori Eszter és Gyurkó Szilvia. Meglepetés férfi vendégünk is aggódik gyermekei miatt.” – áll a műsor ajánlójában.

Hámori Eszter, színésznőnek nincs okostelefonja, mégis mindent el tud intézni. Nincs szüksége rá, mert neki nem ez a munkaeszköze. Különbözõ korosztályú gyermekei vannak, úgy gondolja, hogy abban a korban, amikor erre érzékenyek voltak, akkor nagyon résen volt. Eszter szerint a virtuális világban sokkal bátrabbak vagyunk, nem látjuk a másik felet, de mindenre azonnali reakciót kapunk. A televízióban is adnak olyan meséket, amelyet nem enged gyermekeinek megnézni, mert úgy érzi a korhatár besorolás nem megfelelõ.

Horváth Lili, Jászai Mari-díjas színésznő szerint a gyermek telefonhasználatát nehéz korlátozni, mert így ez egy állandó vita a szülő és a gyermek között. Hiszen a fiatalok körében mindenkinek van ilyen kütyüje, akinek nincs, azt könnyen kiközösíthetik. Ezáltal nyomás alatt van a gyermek is, hogy környezetének megfeleljen és ne maradjon le. Náluk otthon van gép és tablet is, de nincs külön-külön a család minden tagjának.

Gyurkó Szilvia
, gyermekjogi szakértő szerint a felnőtt felelõssége az, hogy hogyan teremt egyensúlyt az online és az offline világ között. Ha igazán õszinték akarunk lenni, akkor sokszor mi tanítjuk a gyermekeinket arra, hogyha unatkozik, ha várakozni kell, akkor vegye elõ a kütyüt. Gyermekeink számára mi vagyunk a példaképek, ha folyamatosan a kezünkben látják a telefont, õk is ezt a mintát fogják követni. Véleménye szerint ezeket használni kell, de azt kell megértetnünk a gyermekeinkkel, hogy ez csak egy eszköz. Nagyon fontos, hogy elkerüljük azt, hogy ezek a tárgyak a jutalmazás vagy a büntetés eszközeivé váljanak. Nem szabad, hogy felértékelődjönek ennek következtében.

Szólj hozzá!

Peller Károly így búcsúzik kolleganőjétől – megható szavak

Jakupcsek Gabriella érdekes feladatot vállalt