24 évvel ezelőtt hunyta le örökre szemét minden idők egyik legkedveltebb operettsztárja, Feleki Kamill. Már 11 esztendősen elhatározta, hogy felnőttként színészettel foglalkozik majd. Olyan alkotások őrzik játékát az utókornak, mint az Állani áruház, a Lúdas Matyi és a Sárkány és papucs.
Feleki Kamill szegény családba született, de a szülei kitartásának köszönhetően később a szűkös törökbálinti lakásukat egy elegáns, nagypolgárira cserélhették. Álmai otthonának később is a budapesti Lipót utcában található ingatlant tartotta. Az elemi iskoláját a Bazilika melletti Szent István téri iskolában végezte, aztán főreálgimnáziumba járt. A tanulás sosem tartozott az erősségei közé, de az irodalmat kedvelte.
Szívesen mondott verseket, és arra sem kellett soha kétszer kérni, hogy az osztálytársait szórakoztassa.
1922-től egy artistától vett magánórákat, négy évvel később pedig Rákosi Szidi színészképzőjébe iratkozott be. Nem kellett rá sokat várnia, hogy felfigyeljenek tehetségére: a Király Színháztól kapott szerződést. Hiába volt kezdő, kiemelt gázsit kapott, miközben a színésztársadalom is egyenrangú partnerként kezelte.
Az elején külföldön vendégszerepelt Camillo Feleky néven. Mivel rendkívül fürgén szedte a lábait, és a nyelve is ügyesen pörgött, kiváló táncoskomikus vált belőle. Ehhez hozzájárult apró termete és jellegzetes selypítése is, aminek köszönhetően leginkább esetlen kisembereket alakított.
1932. augusztus 5-én, élete egyik legboldogabb napján Budapesten feleségül vette a nála öt esztendővel idősebb, Metzger Jozefa Hermina Annát, Metzger Rezső Ernő Ferenc és Somhegyi Ilona Erzsébet lányát.
Újságíróként is bizonyított: Feleky Camill néven számtalan művét közölte a Film Színház Irodalom című hetilap Az én hasábom címmel.
Sokat játszott együtt Latabár Kálmánnal, és a kor legkiválóbb primadonnájával, Honthy Hannával. Show-műsorokban is szívesen szerepelt.