Lehet, hogy a laikusokat még meg is tudják győzni a gyártók arról, hogy egy-egy ízléstelen kerékpár jó vétel lehet, de a tapasztalt bringások ilyenkor már tisztában vannak azzal, hogy honnan fúj a szél. De honnan is? Az ipari katasztrófák világa felől.
A következő cikkben konkrét példák segítségével írjuk le neked a “tilos megvásárolni” kategóriás bicikliket. Tarts velem te is!
Kerékpárnak látszó furcsaságok
A bicajok világában nem minden mindig az, aminek látszik, szóval számos esetben csalódnunk kell a látványban, a szerkezetben, a megmunkálásban, a designban vagy éppen mindenben. Szerintünk mindenki beszerezheti a számára tökéletes bicajt, ám elsősorban az embernek magának kell tudnia, hogy neki mi számít tökéletesnek. Milyen a jó kerékpár? – azt biztosan tudjuk, milyen a rossz bicikli, és meg is osztjuk ezt veled, köszönhetően a Bikepro.hu kerékpár webshop hasznos tippjeinek.
Képzelj el egy biciklit handcrafted karbon vázzal, bordás szíjhajtással, vízszintes villapapuccsal, elektromos rásegítéssel, 4 küllős karbon kerekekkel és vázba rejtett aksival. Emellé jön még a bőr markolat, a karbon kormány és nyeregcső.
Mindez még nem is hangzik olyan rosszul, ha csak a leírást látnánk, zokszó nélkül igent mondanánk erre a bicóra. Ugye? Aztán szembesülünk a látvánnyal…
Létezik csúnya kerékpár? Ó igen!
Hogy lehet, hogy a design és a specifikáció ennyire nem passzol? Reklamálni a gyártóknál lehet, hiszen ők voltak azok, akik a tervezés napján valószínűleg bal lábbal keltek fel.
A csopperes fejcsőszög nem éppen esztétikus, ahogyan az sem, hogy elől kisebb a féktárcsa a hátsónál, de a rondasági pálmát a doboz alakú fejcső és a gyorszáras villa viszi el. Mindezt képzeld el egy 30 kilós kerékpáron! Na szép!
Ez lenne az a pont, amikor azt kiabáljuk, elég a giccsből! Elég lenne, de az igazság az, hogy a küllőkbe rejtett spike tüskék és a strasszkövek még megkoronázzák a látványt.
A kevesebb néha több!
Habár akadnak extrémebb tervek a bringás piacon, de ettől függetlenül nem kell ennyire messzire mennünk! Nehezen tudom elképzelni, hogy a fentebb említett bicaj bárkinek is tetszene.
A kerékpár design manapság nem ennyire ízléstelen. Akadnak színes biciklik, ám ezek többnyire egyszínűek, esetleg kétszínűek, más esetben minták, feliratok találhatók rajtuk. Persze a stílust a bringa típusa is meghatározza, hiszen más színekben pompázik mondjuk egy cruiser vagy egy MTB. Mindenesetre mindenkit megkérek arra, hogy ne a legdíszesebb, legcsicsásabb kerékpárt válassza!
Mielőtt bringát szereznénk be, tisztázzuk magunkban azt, hogy milyen gyakran és milyen terepen szeretnénk használni majd a járgányt, ugyanakkor maradjunk a jól bevált márkáknál, így a designnal sem lövünk majd mellé! Maradjunk a jó ízlés határain belül!