in

Milyen jövedelmet vesznek figyelembe a bankok a hitelfelvétel során?

Számos élethelyzetben az egyetlen megoldást a hitelfelvétel jelenti. Ehhez azonban bizonyos jövedelemmel kell rendelkezned, másképp a bank visszautasíthatja a kérelmedet. Mi az, amit elfogadnak jövedelemként a bankok és mi az, amit nem? Lássuk!

Mekkora és miből származik a jövedelem?

 

Amikor arra az elhatározásra jutsz, hogy hitelt veszel fel, az első dolog, amit tenned kell, hogy megkeresd a számodra legkedvezőbb hitelkonstrukciót. Az akolcson.hu személyi hitel kalkulátora tökéletes kiindulópont lehet és hatalmas segítséget nyújthat. Itt össze tudod hasonlítani az egyes pénzintézetek ajánlatait, és előzetesen tájékozódni tudsz a hitelfelvétel feltételeiről is.

 

A bankok legelső és legfontosabb kérdése a hitelfelvételnél az, hogy mekkora a jövedelem, amivel rendelkezel? A második kérdésük pedig az, hogy ez a jövedelem miből származik? Emiatt nagyon lényeges tudnod, hogy milyen jövedelemtípusokat fogadnak el a bankok. 

 

Milyen típusú jövedelmet fogadnak el a bankok a hitelezésnél?

 

A bankok jellemzően az alábbiakban felsorolt jövedelmeket fogadják el hiteligénylésnél:

 

  • Munkabér: ez a leggyakoribb jövedelemforrás, amit elfogadnak a bankok. Ezen jövedelem igazolására munkáltatói igazolásra vagy bankszámlakivonatra lesz szükséged
  • Vállalkozói jövedelem: egyéni vállalkozóként is igényelhető hitel, csak az adóbevallásod és/vagy a NAV jövedelemigazolása kell hozzá
  • Nyugdíj: szintén elfogadott jövedelemforrás, hiszen biztos bevételt jelent

 

A pénzintézetek jellemzően az állandó, igazolható jövedelmeket kérik igazolni. Tekintettel arra, hogy az elfogadott jövedelmek eltérőek lehetnek az egyes bankoknál, érdemes előre tájékozódni erről. 

 

Mik azok a másodlagos jövedelmek?

 

Vannak olyan jövedelmek, amelyeket egyes bankok elfogadnak, míg más bankok nem. Ilyen az ösztöndíj, a táppénz, a külföldi jövedelem. A másodlagos jövedelmek olyan jövedelmek, amelyeket az elsődleges jövedelmed mellett szereztél meg. Ilyen például a befektetésekből, értékpapír-kereskedésből, online kereskedelemből, ingatlan bérbeadásból származó jövedelem is. A másodlagos jövedelem segíthet a hitelképesség javításában, hiszen akár ideiglenes, akár állandó, nagyobb biztonságot ad a hiteltartozás törlesztése szempontjából.

 

Mi az, amit a bankok nem fogadnak el jövedelemként?

 

A pénzintézetek elutasítják a hitel iránti kérelmedet akkor, ha a jövedelmed a következő forrás(ok)ból származik:

 

  • Nem véglegesített ellátások és nyugdíjak, hiszen ezek sorsa bizonytalan
  • Olyan bevételek, amelyek alkalmi munkából származnak
  • Közmunkabér
  • Rendkívüli segélyek
  • A rehabilitáció idejére kapott ellátás

 

Hiteligénylés előtt érdemes ezeket az opciókat figyelembe venned, így nem érhet csalódás akkor, ha a bank visszautasít. Viszont ha megfelelsz a jövedelemmel kapcsolatos elvárásoknak, akkor zöld utat kaphatsz – a hitel a tiéd lehet. Ettől függetlenül célszerű alaposan átgondolnod, hogy milyen céllal, honnan és milyen nagyságrendben igényelsz hitelt! 

Szólj hozzá!

A társasozás fejlesztő hatásai

A dEUS négy év után visszatér Budapestre