Déri János neve ma is ismerősen cseng sokak számára, és ez nem véletlen. A magyar médiatörténet olyan ikonikus alakjáról beszélünk, aki mélyen beivódott az emberek tudatába és szívébe.
Már fiatalon kiderült róla, hogy rendkívüli tehetséggel megáldott. A Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán szerzett diploma ellenére a televíziózás és az újságírás világában érezte igazán otthon magát.
Ahogyan az ember a sorsának kanyarodásait nem mindig tervezheti meg, úgy Déri János is az újságírás iránti szenvedélyének engedve vált a magyar televíziózás egyik meghatározó alakjává.
A “Riporter kerestetik” című tehetségkutató műsorban aratott sikere után gyorsan vált ismertté és elismertté a szakmában. Kollégái szerint János nemcsak a műsorok elkészítésében, hanem azok tervezésében, a témafelvetésekben is aktív szerepet vállalt, mindig új ötletekkel állt elő. A Magyar Televízióban eltöltött évei során számos emlékezetes műsort vezetett, de a riportok világában is maradandót alkotott.
Ablak és Hócipő
A humor és az irónia mestereként sokszor csavart egy-egy szituáción, sokszor hozva a nézőket nevetésben.
A legendás “Ablak” műsorban a nézők sokszor csak miatta kapcsolták be a televíziót, annyira egyedülálló stílust és humorérzéket képviselt. Jellegzetes vicceivel, ironikus megjegyzéseivel és kreatív ötleteivel vált az emberek kedvencévé.
A televíziózás mellett rádiós műsorokban is dolgozott, valamint több írása is napvilágot látott. Kiemelkedő írói tehetségét a “Hócipő” című folyóirat oldalain is megmutatta. De nemcsak a műsorvezetésben és írásban volt tehetséges, hanem az újságíróként és riporterként végzett munkájában is.
Sportos alkatként, különösen a labdarúgásban és teniszben mutatta meg tehetségét. Fiatal korában a futball kapuját védte, és később is sokat sportolt. Sokan emlékeznek a Színészek-Újságírók Rangadókon nyújtott remek teljesítményére.
Sajnos, Déri János élete korán, tragikusan szakadt meg. De az ő emléke, a hagyatéka örökké velünk marad.
A nevével fémjelzett díj, melyet kimagasló közéleti szereplőknek ítélnek oda, és a Dunaújvárosi Főiskola Kommunikációs Intézete és Médiacentruma által viselt név mind-mind azt bizonyítja, hogy emléke nem halványul, generációkra hatva őrizzük és tiszteljük munkásságát.