A műsor november 13-án 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Mindent a néma gyilkosról: a cukorbetegségről.
Faragó András “Topi”, színművész cukorbetegsége tavaly derült ki, ami nagyon nagy ijedséggel járt. Fél év után sikerült neki lejönnie az inzulinról. Gyógyszerrel, diétával és odafigyeléssel kezeli magát. Sokaknak problémát jelent az inzulin beadása. Az étkezés terén a köretekkel nagy problémák vannak, legtöbbször rizst és burgonyát eszünk, miközben olyan egyéb finom köretek vannak, mint például: a köles, a hajdina, a burgur. A krumplit csicsókával lehet helyettesíteni, “Topi” kertjében is terem ilyen finomság.
Kovács Áron, műsorvezető, énekes kilenc éves korától cukros. Nagyapja is 2. típusú idõskori cukorbetegségben szenvedett. Áron végigélte a technikai eszközök fejlõdését, ugyanis amikor még kicsi volt nem tudta még lemérni például a vércukorszintjét, ma ez könnyedén mûködik. Szüleinek hálával tartozik, mert azt propagálták, hogy nem kifogást, hanem kihívást kell látnia ebben, azért vannak az akadályok, hogy azokat átugorjuk. A kezdetektõl arra presszionálták, hogy teljes értékû életet kell élnie. Akik fiatalon lesznek cukorbetegek, azoknál a gyermekkor elég hamar véget ér, ugyanis meg kell tanulniuk magukról gondoskodni.
Dr. Hermányi Zsolt, belgyógyász főorvos, diabetológus, endokrinológus elmondása alapján az 1. típusú cukorbetegség tünete lehet a hirtelen nagy fogyás, a rendkívüli folyadékigény, az éjszakai gyakori vizeletürítés. Ezek a betegek viszonylag gyorsan orvoshoz kerülnek és inzulinra szorulnak. A 2. típusú cukorbetegségnél nincsenek tünetek, a betegek általában szövõdményekkel érkeznek. Kamaszkorban a legnehezebb ezt a betegséget kezelni. 18 éves kor után megint jön egy elfogadó idõszak. Az 1. típusút a génekre lehet visszavezetni, a 2. típusút az életmódra.