A műsor november 18-án 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Esőemberkék.
Tarr Hajnalka, képzõmûvész, az Autistic Art művészeti program vezetője és ötletgazdája 2009-ben találkozott elõször autizmussal élő emberekkel. Olyan autistákkal foglalkozik, akiknek a rajzaik különböző tárgyakat díszítenek. Minden fiatallal leülnek, megnézik, hogy hogyan reagálnak az előttük lévő papírlapra. Nagyon sokszor a lap mindkét oldalát telerajzolják. A papíron történő alkotás róluk szól, Hajnalkáék abban támogatják õket, hogy ebben a tevékenységben meg tudjanak nyílni.
Daniss-Bodó Eszter egy autizmusban érintett gyermek édesanyja. Ábel 8 éves, alig beszélő autista. Eszteréket sok szakember veszi körbe, többek között az édesanyja, aki pszichológus. Ő egyfajta kontrollt is biztosít számukra. Kisfia nem kommunikál, így kölcsönösen vezetik egymást, így tudják egymás tudtára adni, hogy mit szeretne a másik. Az ilyen gyermekeknél nagyon fontos megtalálni azt, hogy mi az, ami motiválni tudja őket.
Dr. Stefanik Krisztina, az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar egyetemi adjunktusa, dékánhelyettese elmondása szerint a világ távolabbi részein már 1943-ban vizsgálták ezt a témát. A 60-as években egy intenzív kutatói munka kezdődött meg Angliában és az Egyesült Államokban. A legnagyobb probléma az, hogy azt várjuk, hogy az autista tanuljon meg kommunikálni, tőle várjuk, hogy próbáljon meg beilleszkedni. Krisztina felhívja a figyelmet arra, hogy az autizmust nem betegségnek, hanem fejlődési zavarnak nevezzük. Legkorábban másfél éves kor körül lehet felismerni.