November 26-án 21:30-tól ismét interjú-műsor Friderikusz Sándorral az ATV-n. Íme a mai tartalom.
Friderikusz Sándor műsora nem elsősorban a napi politikát elemzi. Ezt a műsort olyan embereknek szánják a műsorkészítők, akik szeretnek gondolkodni.
A nézők megismerkedhetnek a közélet, a gazdaság elméletibb megközelítéseivel, külpolitikai kérdésekkel, a tudomány és technológia, a televíziózás, a színház, film, a zene és általában a kulturális élet, valamint a sport izgalmas híreinek hátterével.
2015. november 26.-i adás, 1. rész:
A rák fenyegető jelenléte nagyban rányomja bélyegét az életünkre. Egy középkorú férfinak 50 százaléknál valamivel több, egy nőnek 50 százaléknál valamivel kevesebb esélye van rá, hogy élete során fellépjen nála valamilyen rosszindulatú daganatos megbetegedés. Olyan kór ez, amely
a szív- és érrendszeri betegségek után a második leggyakoribb halálok. Egy magyar kutató, orvos és farmakológus, Peták István és csapata évek óta a genetikára alapozott, úgynevezett
precíziós és személyre szabott onkológia kidolgozásával foglalkozik. És azt állítja, hogy akár 4-5 év múlva már a rákbetegségek felére lehet és lesz is célzott orvosság. Ezekről a részletekről beszélgetünk Peták István, molekuláris farmakológussal.
2015. november 26.-i adás, 2. rész:
„Legyen-e kötelező az Európai Tanács tagállamai számára, hogy minden évben előre meghatározott minimális létszámban menekülteket fogadjanak be?” Erről a kérdésről vitázott a világ ifjúsága a közelmúltban Rigában, német nyelven, egy nemzetközi diákverseny döntőjének résztvevőiként. A verseny győztese egy magyar lány, Ryan Anna lett, aki tavasszal még a Trefort Ágoston Gyakorlógimnázium végzős diákjaként nyerte meg a magyar országos versenyt, a nemzetközi döntőben pedig már a Corvinus Egyetemen elsőéves hallgatójaként vett részt. Meghívtuk műsorunkba a nemzetközi győztest, Ryan Annát.
(A műsor végén hallható zene: Bobby McFerrin Heaven’s Design című száma.)