A műsor november 6-án 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája: Nők egyenruhában.
Csiszér-Kovács Viktória, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője, ha egyenruhában van, akkor azt érzi, hogy fegyelmezettnek kell lennie. Egyfajta tartást kölcsönöz. Amikor pályaválasztásra került a sor a Rendőrtiszti és a Színművészeti Főiskolára is beadta a jelentkezését. Nőként ebben a szakmában az erősségből kétszer annyit kell mutatni. A nőiesség megtartása is nagyon fontos. Viktória szerint, ha nem lehetne nőies, akkor fél ember lenne. Egy nő szóvivőnek azért lehet sok esetben előnyös választás, mert empatikusabb tud lenni.
Gyõrffy Ágnes, százados, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Pszichológiai osztályának mentálhigiénés alosztályvezetője. Pszichológus és katona is egyben. Ágnes szerint az egyenruhának van egy felhívó jellege. A környezet nem a személyre reagál, hanem a pozícióra, amit betöltenek. Családjában többen is a rendőri hivatást választották, így neki is volt rálátása az ilyen típusú szakmákra, amikor e mellett döntött. E hivatás két területén is a nők jeleskednek: jobb a kommunikációs készségük és az érzelmek kimutatásában is erősebbek.
Koncsik Bernadett, jelenleg a Magyar Honvédség Ludovika Zászlóaljnál a Törzstámogató szakasz ellátó rajánál rajparancsnoki beosztásban dolgozik. Az első női szerződéses katonák között volt. Amikor felveszi az egyenruháját büszkeség, hit, a valahová tartozás érzése tölti el. A missziós küldetések nagyon sok jó tapasztalatot adtak neki, mint ember, mint nő. Édesanyja a gyermeknevelésben nagyon sokat segít. Sajnos lányával sokszor interneten keresztül tartják a kapcsolatot, de nagyon fontos számára, hogy megbeszéljék, anyának miért is kell elmennie.