in

Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum belépő – infók itt

Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum belépő – infók itt

1968-ban a könyvtár feladatköre bővült a muzeális pedagógiai tárgyi anyagok gyűjtésével, létrejött az intézményen belül a Múzeumi Osztály. Ettől kezdve Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeumként működött.

1980–1990 között, Balázs Mihály igazgatósága alatt kezdődött meg az Országos Pedagógiai Információs Rendszer kiépítése, és ennek támogatására az országban az elsők között bevezették a számítógépes feldolgozást, kidolgozva a pedagógiai tárgyszójegyzéket, és a tartalmi feltárásban a magyarországi könyvtárak között elsőként alkalmazva a PRECIS osztályozási rendszert. Ennek magyarra történő adaptációját Horváth Tibor, főigazgató-helyettes készítette el.

A könyvtár folyamatos fejlődésen ment keresztül az 1980-as évek első feléig. A fejlődés minden területen megmutatkozott: évente átlagosan 10 ezer kötettel gyarapodott az állomány, nőtt az olvasóforgalom, és a nemzetközi kapcsolatok is bővültek. Az NDK-val, Csehszlovákiával, Bulgáriával, Lengyelországgal és a Szovjetunióval kétoldalú szerződések útján biztosították egymás számára a kiadvány- és információcserét, részt vettek közös munkákban (Információs bulletin, a szocialista országok pedagógiai információs rendszerének kidolgozása stb.), konferenciákon, továbbá csereutazásokat bonyolítottak le tapasztalatszerzés céljából. Számos nemzetközi szervezettel is gyümölcsöző kapcsolatot alakítottak ki. Ezek közül a legjelentősebb az Unesco, illetve a BIE volt, melyekkel kiadvány- és információ cserét folytatott. Az OPKM MicroIsis felhasználó lett, ingyen hozzájutott a szoftverhez. Létrehozta a Számítógépes Csoportot, mely későbbiekben osztállyá alakult, és saját számítógépes rendszert dolgozott ki.

Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum belépő

 

Szólj hozzá!

Bikini: A férfi megy, a nő marad

Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum jegyárak – infók itt