in

Még ma sem hisszük el – hat éve vesztettük el Komár Lászlót

Hat éve már esélyünk sincs, hogy élőben halljuk Komár Lászlót.

Komár László súlyos betegségben szenvedett élete utolsó időszakában. A kórházi kezelés ellenére is embóliát kapott, de a kérésére hazaengedték. Október 17-én – 2012-ben – az otthonában örökre elaludt.

Az énekes bármikor szívesen beszélt a magánéletéről. A problémákat humorral kezelte, és meglepő őszinteséggel vállalta gyengeségeit is.

– Nekem barna színű hajam van, amolyan egérbarna. Nagyon ronda színű. Mégsem megyek el a fodrászhoz, hogy ezerrel belefessen, inkább úgy oldom meg, hogy amikor otthon festem a feleségem haját, a maradék festéket ráteszem a fésűre, és zutty, belehúzok egy-két csíkot a hajamba – árulta el Fábry Sándornak a Showderben egy alkalommal.

Vikidál Gyula helyére ugrott be

Az énekes talán nem is annyira a szakmai sikereire volt a legbüszkébb, sokkal inkább a hódításaira. Saját bevallása szerint ugyanis legalább kétezer nőt tett boldoggá. Egyszer egy szórakozóhelyről taxival ment egy kiszemeltje társaságában annak budai lakására.

– Kiszállt a kocsiból, és fellibbentette a szél a szoknyáját. Akkor láttam meg, hogy fából volt a lába, amiből kilógott egy szög. Azon tartotta a kapukulcsot. Még ott volt a taxis. Sajnáltam a nőt, de visszapattantam, és megkértem a sofőrt, hogy vigyen el a Fészek Művészklubba – mesélte a rock and roll királya ugyanabban a műsorban.

Minden idők egyik legvagányabb magyar zenészének persze volt egy érzelmesebb oldala is. A gyermekeiről mindig a legnagyobb szeretettel beszélt. A fia még a zenész életében Ausztráliába költözött, a kislánya pedig möndössze 9 éves volt, amikor az énekes elhunyt. Mint azt Komár özvegye később elmesélte, a Laci a halála előtt néhány órával még telefonon beszélhetett Karolinával. A magyar Elvis Presley többször is elvált, többek között a kisebbik gyermeke anyjától is.

1962–1965 között a Scampolo, majd 1965–1967 között a Dogs együttes tagja volt. 1966-ban részt vett a Táncdalfesztiválon. 1967-től ismét a Scampolo tagja volt, szólistaként. 1969–1970 között az Atlas és a Bergendy-együttessel lépett fel. 1970-ben jelent meg első szólókislemeze Jóbarátom címmel.

1971–1972 között a Non-Stop együttes énekese volt. 1973-ban a Szemek, Szájak, Szívek együttes tagja volt. A hetvenes évek második felében a Sprint együttest erősítette. 1979-ben szólóénekesi karriert indított, de többször elegett tett színházi felkéréseknek is. Többek között ő ugrott be Vikidál Gyula helyett a József és a színes, szélesvásznú álomkabát című musicalében a fáraó szerepére.

Szólj hozzá!

Cserháti Zsuzsa: „Csak az fogjon bele, akinek a vérében van a zene”

Koncz Zsuzsa elárulta: „Én mindebből egyetlenegyre vállalkoztam volna”