A műsor október 29-én 17 órakor jelentkezik a Duna Tv-n. A Ridikül témája az Útvesztők és a példaképek ereje.
Györgyi Anna, Jászai Mari-díjas színművész szerint jó dolog az, ha egy szülő őszintén fel meri vállalni a gyengeségeit a gyermeke előtt. Annának édesapja a minta, aki férfiként nagyon családcentrikus volt, tőle tanult mindent. Számára is fontos a szakmája, de az első helyen a család áll. Úgy gondolja, hogy nem szabad a gyermeket tiltani, mert ekkor jön a titkolózás. Jobban fél a titkoktól, ezért őszinte beszélgetésre próbálja nevelni a gyermekeit.
Bagdy Emőke, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta elmondása szerint a példaképválasztás akkor kezdődik, amikor a gyerek igazán keresi önmagát. 6-10 éves korban az válik mintává, aki ott van és törődik velük. 10 éves kor felett egy ideálkeresés kezdődik. Végül 16-20 év között alakul ki egyértelműen ez az ideál. Általában nem egy konkrét személyről kell beszélnünk, hanem ezt nevezhetnénk “gyurmaléknak is”. Ez az eddigi tapasztalatainkból felépített ideál. Emőke ha visszagondol, minden életszakaszában volt példaképe.
Divinyi Réka, forgatókönyvíró szerint az életünk több területének is meglehet a maga példaképe. Amikor Réka is szülővé vált, akkor fogalmazódott meg benne, hogy olyan szülő szeretne õ is lenni, amilyen az édesanyja volt. Az életünkben vezetőket, mintákat választunk. Azonban egy vezető uralkodóvá is válhat, ami egy öncélú dolog. Egy igazán jó vezetés közösségi dolog, nem rólunk, hanem a közösségről szól.