in

RTL Sztárbox 2024. szeptember 8. – közvetités, online, teljes adás

A Sztárbox vadonatúj évada szeptember 1-től minden vasárnap este visszatér az RTL képernyőjére.

Szeptember 1-től, minden vasárnap 19:30-tól újra az ökölvívásé lesz a főszerep az RTL-en és az RTL+ felületén. Új női és új férfi súlycsoport is lesz. A sztárok felkészüléséről több hónapja az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok Kovács Kokó István és szakemberekből álló csapata gondoskodik. Azonban idén tovább emeltük a szintet: a versenyzők és az edzők a Magyar Ökölvívó Szövetség profi tagozatának hivatalos licenszével rendelkeznek.

A sztárok nem bánnak majd kesztyűs kézzel egymással, és itt is a szabályok diktálnak. A női pehely- és könnyűsúlyban 4×1,5 perc, míg a férfi könnyű-, közép- és nehézsúlyban 4×2 perces menetek során mérik össze erejüket a versenyzők. A menetek között 1 percük lesz arra, hogy felkészüljenek az újabb összecsapásra. A versenyzők 14 unciás kesztyűkkel küzdenek. A mérkőzésekre a három rászámolás szabálya érvényes, a harmadik rászámolás automatikus TKO-t, azaz technikai kiütést jelent.

A bíró alkalmazhat álló rászámolást is, vagyis, ha úgy ítéli meg a versenyző állapotát, akkor a rászámolást már a versenyző álló helyzetében is elkezdheti vagy akár be is szüntetheti a találkozót. A Sztárbox a 10 pontos pontozási rendszert alkalmazza, azaz minden menet győztese 10 pontot kap, a vesztes pedig teljesítményétől függően kevesebbet. Ha valaki mind a 4 menetet megnyeri, 40 pontos maximális pontszámot kaphat.

Minden mérkőzés előtt a bíró ellenőrzi a felszereléseket (foggumi, mélyütésvédő, mellvédő, bandázs, bokszkesztyűk). A versenyzők csak amatőr bandázst használhatnak. Vazelin és adrenalin használata megengedett. Idén a női versenyzők csak és kizárólag a Sztárbox szakmai vezetője, Kovács Kokó István által jóváhagyott fejvédőt használhatják, ez két típust jelent, ezek közül választhat minden versenyző.