in

Szakmai képzések mindenkinek

Szokás azt mondani, hogy mindenki annyi embert ér, ahány szakmához ért. Szerencsére ma már számos lehetőség közül választhatunk, ha el szeretnénk sajátítani egy-egy hivatást. Azok, akik a filmezés vagy a zene iránt érdeklődnek, tanulhatnak a média és a zene világában, hogy aztán el is helyezkedhessenek ezeken a területeken. Jelen cikkünkben megnézzük, milyen középfokú képzések közül választhatnak azok, akik tanulni szeretnének!

Szakmaszerzés egyszerűen

 

Ha a betanított állások Budapest körzetében már nem elégítik ki a szakmai érdeklődésünket, érdemes lehet specializálódni és elsajátítani egy, az érdeklődési körünkbe passzoló szakmát. Ehhez nem szükséges mindenképpen főiskolára vagy egyetemre mennünk, hiszen más módjai is vannak annak, hogy egy adott ágazat szakértőivé váljunk. 

 

A legkézenfekvőbb megoldás kétségtelenül az, ha már az érettségit is szakmunkásképzőben szerezzük meg, így azonnal szakmát is szerezhetünk az érettségi mellé. Legyen szó akár asztalos, akár villanyszerelő, hegesztő vagy bármilyen más, hasonló szakmunkáról, ebben a formában szert tehetünk a szükséges bizonyítványra. 

 

Érettségire épülő képzések

 

A középiskola befejezését követően ugyancsak több lehetőség közül választhatunk akkor, ha a célunk egy szakma elsajátítása. Ezek azért is roppant előnyösek, mert a felsőoktatásba való jelentkezés során többletpont jár értünk. Nem beszélve a birtokolt többlettudásról, ami ugyancsak hatalmas pozitívum. 

 

Vannak olyan középiskolák is, ahol az érettségi letételét követően még 1-2 évig maradhatunk, és megszerezhetjük a technikus végzettséget is bizonyos szakmák vonatkozásában. Ha például gépész szakon tanultunk, folytathatjuk az oktatást az intézményben és szert tehetünk a gépész technikus végzettségre is. 

 

Egyéb képzések széles választékban

 

Rengeteg képzés végezhető el a legkülönfélébb szakmák vonatkozásában. Ezek időtartama néhány hónaptól akár több évig is eltarthat. Vannak iskolarendszerű, iskolarendszeren kívüli és tanfolyam jellegű kurzusok is, amelyeket állami intézmények és vállalkozások egyaránt szervezhetnek. A lényeg, hogy végig tudjanak menni az akkreditációs folyamaton. 

 

Sokak számára nem világos, de OKJ-s képzéseket felsőoktatási intézményekben is megszerezhetünk. Ezek az úgynevezett felsőoktatási szakképzések. Ezek általában két évet ölelnek fel, és rendkívül hasonlóak a főiskolai képzésekhez azzal a különbséggel, hogy diplomát nem kapunk értük. 

 

Széles körű szakmai ismereteket és tudást azonban igen, amelyek vetekszenek egy diploma értékével. Ha pedig szeretnénk, akár be is számíttathatjuk a végzettséget többletpontként, illetve a krediteket is, így ugyanazt a főiskolai képzést jóval rövidebb idő alatt végezhetjük el. Láthatjuk, hogy a tanulás számtalan formája közül választhat az, aki szakmát szeretne. Ennek pedig csak a motiváció és a szorgalom hiánya szabhat határt. 

Szólj hozzá!

Apostol: Emlék

Biztosítsuk a kellemes, friss levegőt otthonunkban!