in

A picker horgászbotok karakterisztikája és hasznossága

Miért semmivel össze nem hasonlítható élmény picker horgászbotok használatával horgászni, fárasztani és halat fogni? Miben rejlik ezeknek a finom pálcáknak a varázsa, és kiknek lehet a legjobb ötlet a beszerzésben gondolkodni?

A cikk a finomszerelékes horgászattal kacérkodók számára lehet izgalmas olvasmány. Számukra igyekszünk kedvet csinálni ahhoz, hogy a feederek mellett a pickerek partmenti alkalmazásában is bátrak legyenek gondolkodni.

Mit érdemes tudni a picker horgászbotok karakterisztikája kapcsán?

Olyanok, mint a feeder botok, csak egy kicsit finomabb kivitelben. A segítségükkel kivitelezett peca tehát pontosan úgy nézhet ki, mint a feederezés, csak kicsivel vékonyabbak, finomabbak, érzékenyebbek.

Mindez már akkor is könnyen tetten érhető, ha a Damil.hu feeder horgászbot kínálatában a picker pálcákra is vetünk néhány pillantást. Mindkét típusnál ugyebár a kivitelezett módszer lényege a spicc érzékenysége.

Pickerrel horgászva a fenekezős módszerben lehet gondolkodni, amelynél a spicc egyúttal kapásjelzőként is funkcionál. Amikor a hal felveszi a csalinkat, akkor a spicc rezdülése vagy látványos görbülése jelzi számunkra a kapást.

Miben rejlik a pickeres horgászat varázsa?

Az érzékenységben, a finomságban. Ezek a pálcák olyan horgászok kezébe valók, akik nem rettennek vissza az érzékenyre hangolt felszerelés használatától. Akik a keszeges, kárászos pecában is képesek meglátni a szépséget.

Merthogy ezekkel a botokkal olyankor is látványos élménypecában lehet részünk, amikor a durva, kevésbé érzékeny felszerelés teljességgel hatástalan. Nem beszélve arról, hogy minden fárasztás élményszámba megy.

Sőt, a modern pickereknek köszönhetően akkor sem kell kétségbeesni, ha kapitális hal akad a horogra. Nem egy olyan sztori látott már napvilágot, amikor az ügyes és türelmes horgász tudatos fárasztás mellett 10+ kilogrammos pontyot is partra terelt finom felszereléssel.

Picker bot keresésekor mi mindent érdemes figyelembe venni?

Racionálisan gondolkodva a bothossz, illetve a dobósúly lesz az első két kulcsfontosságú szempont. Hogy némi kiindulást adjunk, a 2,7 – 3,0 – 3,3 méter körüli hosszúság általában elég szokott lenni.

Dobósúlynál pedig a 60-75 grammal a kisebb kosarakat már probléma nélkül, célzottan a helyükre lehet küldeni. Bot választásnál az akció is számít. A minőség egyik fokmérője, ha az akasztást követően a bottest egésze segít a hal erejének felőrlésében.

Hasonlóképp számít a gyűrűk anyaga és minősége is. Ha egy boton jó gyűrűk vannak, akkor dobásnál ellenállás nélkül pereghet a damil, fárasztásnál pedig szintén problémamentes lehet a zsinór útja.

Természetesen a minőség további fokmérője a gyártó kiléte. Ebből a szempontból megoszlanak a vélemények, úgyhogy ki-ki maga fel tudja mérni, számára melyik brand terméke lehet a nyerő.

Szólj hozzá!

Mit tanul egy rendezvényszervező?

A fürdőszobai tükör polccal az igazi