in

Amit az okosotthon rendszerekről feltétlenül tudni érdemes

Az energiatakarékosság ma minden szempontból életünk központi kérdésévé vált. Amellett, hogy az energiaárak rettenetesen magasra emelkedtek, minden más kiadásunk is növekedett azáltal, hogy számos termék, szolgáltatás is megdrágult. 

Az okos rezsicsökkentő módszerek ezért az egyik legnépszerűbb kifejezéssé vált az online keresőprogramokban. Ha valóban működő megoldást keresünk, akkor nem érdemes a bejárati ajtó elé szögelt takaróhoz hasonló, sem hatékonyságban, sem esztétikailag nem túl előnyös ötleteket alkalmaznunk, hanem el kell fogadni, hogy eljött az ideje az olyan innovációknak, mint amilyenek az okosotthon rendszerek.

 

Amit feltétlenül tudnunk kell az épületautomatizálásról

 

A Nective kiegészítő termékei révén egyszerű beüzemeléssel, ráadásul programozó nélkül is lehet olyan okosotthon rendszerünk, amely ki tudja elégíteni célkitűzéseinket.

 

A Nective Smarthome okosotthon rendszer révén lehetőségünk nyílik arra, hogy az ingatlanban meglévő funkciókat és már működő rendszereket is okosabbá tegyük, akár anélkül, hogy egy új, modern beruházásra lenne szükség. Ez azt jelenti, hogy akkor is rengeteget tehetünk, ha csak kisebb összeggel tudjuk fejleszteni pillanatnyilag az épületet. 

 

Nézzük meg, milyen elemekre lehet szükségünk annak érdekében, hogy megvalósíthassuk elképzeléseinket!

 

Szélmérő az árnyékolóhoz

 

Amennyiben van egy elektromos meghajtású árnyékolónk a terasz vagy az erkély fölött, akkor biztosan tudjuk, mennyire lehet élvezni az általa nyújtott kényelmet. Ám ezeket a szerkezeteket viharos szélben nem szabad kinyitva hagyni, ugyanis az súlyosan károsíthatja őket, s máris oda a tűző nap elleni védelem, amellyel még a lakás hőmérsékletét is alacsonyabban tarthatjuk. A megoldás a Nective szélmérő, ami képes automatikusan behúzni az árnyékolókat kritikus helyzetben, s egyszerűen beüzemelhető, valamint bekapcsolható okosotthon rendszerünkbe. 

 

Digitális termosztát a fűtési rendszerhez

 

Ez az eszköz a fűtést, illetve a hűtést képes szabályozni az ingatlanban, a célként beállított hőmérsékletre vonatkozó igényeink alapján. Többféle rendszert is tökéletesen szabályozhatunk ennek az eszköznek a segítségével.

 

Hőmérő szenzorok

 

Sok rendszerben vannak olyan egységek, amelyeknek fontos a hőmérséklete. Ha már nyár van, akkor példának hozhatjuk a medencét vagy a jakuzzit, de télen például a rámpafűtés esetén sem mindegy. A hőmérő szenzorokkal mérhetjük ezeket az adatokat, a rendszer pedig automatikusan tud reagálni az aktuális helyzetre, a meghatározott utasításainkat követve.

 

Természetesen ez a három kiegészítő csak példa, hiszen más modulokban is érdemes gondolkodni. Ilyenek a tápegységek, a dimmerek a LED és okosvilágításokhoz, valamint más szenzorok is, amelyek abban segítenek nekünk, hogy az épületautomatizálás valóban a környezet jellemzőit monitorozva reagáljon a változásokra, s kövesse a parancsainkat.

Szólj hozzá!

Ihász Gábor: Amíg dobog a szív

Jön az Ignite Budapestre: itt a teljes line-up!