in

Eszenyi Enikő most jelentette be, amire sokan vártak

Eszenyi Enikő ezekben a percekben hirdette ki a 2016/2017-es évad programját. Íme!

Bemutatók a 2016/2017-es évadban.

Vígszínház

Dosztojevszkij

Bűn és bűnhődés

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij világhírű krimije egy brutális gyilkosság és az azt követő nyomozás története. Egy lélek vergődése a bűn és a büntetés útvesztőjében: Raszkolnyikov, a Moszkvában tanuló fiatal egyetemista megpróbálja elhitetni magával, hogy joga volt kioltani egy ember életét.
Ljubimov ikonikus, 1978-as előadása és Tordy Géza legendás, 2001-es rendezése után a Bűn és bűnhődés most Michal Dočekal rendezésében tér vissza a Vígszínház színpadára. A Vígszínház az előadást a 100 éve született Jurij Petrovics Ljubimovnak ajánlja.

Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián

A Pál utcai fiúk

zenés játék Molnár Ferenc regénye nyomán

A magyar irodalom egyik legszívbemarkolóbb alkotása. Minden generáció újra és újra felfedezi magának. Közös gondolkodásunk része lett a grund, amely a miénk, ahogy Dés-Geszti-Grecsó zenés játékának egyik csupa érzelem, csupa dallam betétdalában éneklik a szereplők. Reményeink szerint a Dés-Geszti szerzőpáros és a vígszínházi csapat A dzsungel könyve több évtizedes, töretlen sikerű alkotása után minden jel szerint megismételheti ezt a bravúrosan hosszantartó sikerszériát, Marton László nagyszerű, értő rendezésében.

Shakespeare

Szentivánéji álom

Az év legrövidebb éjszakája Szent Iván éje, amikor a régi hiedelmek szerint bármi megtörténhet, a kívánságok valóra válnak, a szerelmesek egymásra találnak. A helyszín egy titokzatos erdő Athén közelében, ahol a fiatal párok űzik egymást, össze-vissza keveredve, hogy a végén, egy kis varázslat segítségével mindenki a maga párja mellett kössön ki. Egy tündérekkel és hiedelmekkel átitatott nagy ívű mese a szerelemről és az útjába gördülő akadályokról. Mese, de nagyon is valóságos mese –zsigerien emberi, és mindig aktuális.
A Szentivánéji álom forgatagát Kovács D. Dániel állítja színpadra a Vígszínház Shakespeare-sorozatának idei darabjaként.

Pesti Színház

Peter Morgan

Audiencia

Egy királynő. Tizenkét miniszterelnök. Hatvan év. II. Erzsébet királynő a huszadik század és korunk egyik legjelentősebb uralkodónője. Az audienciáin a kor legérdekesebb férfiait fogadja, Winston Churchilltől James Cameronig. Nemcsak a kormányzás nehézségeibe nyerünk betekintést, hanem megismerhetjük korunk egyik legközvetlenebb, legszellemesebb, legmegkapóbb személyiségét.
A színmű az utóbbi évek egyik sikerdarabja a Broadway és a West End színházaiban. A Pesti Színház színpadára Valló Péter rendezésében érkezik.

Molière – Brecht

Don Juan

Don Juan a sokfélében az egyedit, a végesben a végtelent keresi. Tettben és gondolatban is olyat mer, amit senki más. Megszállottan tör egyre nagyobb és nagyobb célok felé. Arra kíváncsi, hogy mit engedhet meg magának, meddig mehet el, hogy hol az a bizonyos határ. Az ég megbünteti majd érte – mondják. Na persze, hiszem, ha látom – gondolja ő.
Molière klasszikus remekművét Kovács D. Dániel rendezésében játsszuk a Pesti Színházban.

Yasmina Reza

Bella figura

Jól indul az este, mindjárt jön a remek vacsora, aztán egy forró találkozás. És valahogy minden kicsúszik szereplőink kezéből. A szeretők mindent jól elterveztek, de semmi sem úgy alakult. Váratlan események egymásutánja borít fel mindent, de végül a történet összes szereplője együtt ül a vacsoraasztalnál – már csak ilyen az élet – a  tenger gyümölcseire várva, miközben őket eszik meg a szúnyogok. Kínos. Vagy mégsem?
Yasmina Reza, Az öldöklés istene szerzője a már ismert finom humorral és játékos nagyvonalúsággal állít elénk egy hétköznapinak tűnő, ám váratlanul abszurddá váló helyzetet. A előadás rendezője az orosz Aleksandr Bargman. A díszletét a Földrengés Londonban előadásunk díszlettervezője, Anvar Gumarov tervezi.

Házi Színpad

Kincses Réka

A Pentheszileia Program

Kincses Réka marosvásárhelyi származású, Németországban élő fiatal magyar filmrendező, író, drámaíró. APentheszileia Program drámaíróként az első magyarországi bemutatója, melyet ő maga rendez. Generációkon átívelő családtörténet, egy különleges tehetségű női szerző szemszögén keresztül, nyers szexualitással és szókimondással. Pentheszileia, aki a görög dráma-hősnők nevét viseli ugyan, de egy mai, modern, csupa ideg fiatal teremtés, aki menekülne a sorsa elől, amit a múltjából olvas ki, és menekülne édesanyjával való szoros, ellentmondásos kapcsolatából is. De a szexuális kalandok, abortuszok és egy kétségbeesett terápia útkeresései után vajon képes lesz-e megtalálni valamiféle lelki megnyugvást? Az előadást 18 éven felüli nézőinknek ajánljuk!

Simon Stephens

Távoli dal

New York. Téli nap. Willem telefonja csörög, az anya hívja, haza kell menni, az öccse meghalt. Utazás. Vissza a régi otthonba. Megérkezés Amsterdamba. Willem úgy dönt, hogy levelet ír halott öccsének. Megrohanják az emlékek. Az elhagyott szerelem. A másságából fakadó életút. Miközben levelét fogalmazza, újra kell gondolnia eddigi életét és kapcsolatát rideg, elutasító családjával. Rádöbben, hogy érzelmei-vonzalmai hová vezetik őt. Willem szerepében a nagyszerű fiatal színészt, Józan Lászlót láthatják majd.

Bartis Attila

Rendezés

Bartis Attila, a nagysikerű Romlás után, a Vígszínház számára egy újabb felkavaró, kíméletlen történetet írt. A színház világában játszódó színdarab tele van súlyos titkokkal, fájdalmas, lappangó hazugságokkal, ahogy a szerepeket játszó színészek magánélete is. Az író-rendező János az általa írt dráma bemutatójára készül. Az intenzív munka lázában szinte észrevétlen keveredik az élet és a színpad. A hazugság és a valóság között vékony a határ. Ki kit árult el – a múlt senkit sem hagy nyugodni.
A Vígszínház a Szikszai Rémusz által rendezett előadással az 1956-os forradalomra emlékezik.

Szólj hozzá!

Karel Gottra újabb műtét vár május elején

Az Országos Meteorológiai Szolgálat most közölte – hírek május elsején