in

Hogyan gondoskodj otthon maradó kutyusodról a nyaralás ideje alatt?

Végre közeledik a várva várt nyaralás, a bőröndök már előkészítve, a repjegyek kinyomtatva, felszerelkeztél elegendő naptejjel és vettél egy menő új fürdőruhát is…de várjunk csak, nem felejtettél el valamit?

 

Ha kedvenced nem tart veled és kutyapanzió helyett egy barát vagy családtag vigyáz rá, amíg ti kikapcsolódtok, akkor érdemes úgymond “előkészíteni a terepet” a kutyaszitter számára. Hogy mire gondolunk pontosan? Olvass tovább!

Szerezd be a megfelelő mennyiségű eledelt

 

Roppant kellemetlen, ha már a nyaralás első napján azzal hív fel a felvigyázó, hogy elfogyott a kutyaeledel, és nem tudja, hogy milyen fajtát vagy honnan tudná beszerzni. Ezért még az indulás előtt gondoskodj róla, hogy leadd a rendelésed a szokásos Julius K9 tápra a Petguru webáruházban, így csak azt kell elmagyaráznod az illetőnek, hogy hol szoktad tárolni a eleséget.

 

Érdemes nagyobb mennyiséget beszerezni, mint amennyi csak a nyaralás idejére elég, mert így neked sem azzal kell kezdened a visszarázódást a szürke hétköznapokba, hogy a hazaérkezés utáni napon már kutyaeledelt kell rendelned. Ez főleg igaz akkor, ha a kisebb kiszerelésű, konzerv tápokkal eteted kedvencedet.

 

Tájékoztasd a kutyaszittert az eb étkezési szokásairól

 

A saját kutyája étrendjét minden gazdi betéve tudja, de egy idegen állat okozhat némi fejtörést. Ha azt szeretnéd, hogy minden gördülékenyen menjen a távollétedben is, feltétlenül beszéld át a kutyaszitterkedő ismerősöddel, hogy miképp zajlik nálatok az etetés.

 

Azaz naponta hány alkalommal, megközelítőleg hány órakor, mennyit kap enni kedvenced. Neki épp elég furcsa lesz az is, hogy ti távol lesztek, felesleges még azzal is stresszelni, hogy felborul a jól megszokott etetési rend. 

 

Ha kutyád sosem kap házi kosztot (és reméljük, hogy ez így van), akkor ezt nyomatékosítsd a felvigyázóban is, nehogy véletlenül olyasmit etessen a kutyával, amihez nincs hozzászokva vagy árt neki. 

 

Amennyiben kedvencednek van valami különös “dilije”, például extrán kényes az edénye tisztaságára, vagy nem szereti a hűtőhideg konzervet, akkor erről is tájékoztasd az “ideiglenes gazdit.” Legjobb, ha mindent felírsz egy papírra és kifüggeszted egy jól látható helyre a lakásban, hogy mindig szem előtt legyen. 

 

Térjetek ki az egészségügyi tudnivalókra is

 

Hogyha kutyádnak bármilyen betegsége van, allergiás valamire, vagy netán gyógyszert szed, akkor erről is mindenképp tájékoztasd az ismerősödet, nehogy bármi váratlan esemény történjen.

 

Hiszen elég egy apró, véletlen mulasztás, és ő amiatt fog stresszelni, hogy a felügyelete alatt baj érte a kutyádat, a te nyaralásodat pedig teljesen tönkreteszi a kedvenced miatti aggodalom. Mindezt viszont a megfelelő tájékoztatással meg lehet előzni.

 

Mindemellett persze add oda a szitternek az állatorvosod, és a legközelebbi ügyeleti rendelő elérhetőségét, ha netán mégis baj lenne, rögtön tudja, hogy kihez kell majd fordulni és ne kelljen értékes perceket fordítani a Google keresésre. 

 

Szólj hozzá!

Szuper duett! Törőcsik Mari – Bodrogi Gyula: Egy menet két forint

Egy kitűnő vodka az igazán igényeseknek