in

Így ünnepelték A dzsungel könyve 1200. előadását

2017. november 18-án ünnepelték A dzsungel könyve 1200. előadását a Pesti Színházban.

A Pesti Színházban A dzsungel könyve 1200. előadásához érkezett november 18-án este, így a közönség ismét egy színháztörténeti pillanatnak lehetett részese. A Pesti Színház zenés játéka több mint 21 évvel a bemutató után is töretlen népszerűségnek örvend.

Ugyan ki tudná összefoglalni, mi mindenről szól a farkasok közt nevelkedett Maugli, az emberek ketrecéből szabadult Bagira, a törvényt bölcsen oktató Balu, a titokzatos Ká, a bosszúra és embervérre szomjas Sír Kán története? Szól a születésről és a halálról, a befogadásról és a kitaszításról, a csapatról és a magányról, a gyerekkor és a kamaszkor varázslatos időszakáról — vagyis mindarról, ami egy “kölyökkel” megeshet, akár farkasok, akár emberek között nevelkedik.

Békés Pál szövegkönyve alapján Dés László zeneszerző és Geszti Péter szövegíró több mint 21 évvel ezelőtt írta meg az azóta töretlen sikerrel futó zenés darabot, melyet Hegedűs D. Géza állított színpadra a Vígszínház társulatával. A zenés játék most az 1200. előadásához érkezett, ez a szám egyedülálló a magyar zenés színpadi művek történetében. A közel 22 év alatt számos színész bújt a szereplők bőrébe, ma sokak mellett Józan László, Medvezcky Balázs, Majsai-Nyilas Tünde, Karácsonyi Zoltán, Ember Márk, Reviczky Gábor és Fesztbaum Béla is látható az előadásban. Borbiczki Ferenc és Méhes László a kezdetektől fogva játszanak A dzsungel könyvében. Ők ketten egyetlen egyszer sem hiányoztak a több mint két évtized alatt, így szombaton 1200. alkalommal bújnak Akela és Ká bőrébe.

Szólj hozzá!

A ma 80 éves Koós János csak a szépre emlékezik: “Ezen a napon is eszembe jutott Laci”

A Budapesti Operettszínház október 21-én délelőtt közölte