Melyik magyar településnek a legnagyobb az irányítószáma? Íme a válasz!
Magyarországon az irányítószámokat 1973. január 1-jén vezették be. Az irányítószámok négyjegyűek, és a települések földrajzi elhelyezkedését jelölik. A két első számjegy a település megyéjét jelöli, a két utolsó számjegy pedig a településen belüli területet.
Az irányítószámok kialakításakor figyelembe vették a települések népességét, területét, és a közlekedési viszonyokat. A nagyvárosok és az agglomerációs területek kisebb irányítószámokat kaptak, míg a kisebb települések és a határszéli területek nagyobb irányítószámokat.
A határszéli települések irányítószámai
A határszéli települések irányítószámai általában nagyobbak, mint a többi településé. Ennek az az oka, hogy ezek a települések gyakran külföldi címekre is küldenek leveleket. A határszéli települések irányítószámai általában a 9000-es tartományban találhatók.
Felsőszölnök irányítószáma
Felsőszölnök irányítószáma 9987. Ez a legnagyobb irányítószám Magyarországon. Felsőszölnök egy kis falu Vas megyében, a magyar-osztrák határon. A település népessége körülbelül 100 fő.
Felsőszölnök irányítószáma annak köszönhető, hogy a település a magyar-osztrák határon található. A település gyakran külföldi címekre is küld leveleket, ezért a nagyobb irányítószámra van szüksége.
A legnagyobb irányítószámú települések Magyarországon
A legnagyobb irányítószámú települések Magyarországon a következők:
- Felsőszölnök (Vas megye, 9987)
- Szentgotthárd (Vas megye, 9986)
- Kőszeg (Vas megye, 9985)
- Sopron (Győr-Moson-Sopron megye, 9984)
- Mosonmagyaróvár (Győr-Moson-Sopron megye, 9983)
Ezek a települések mind a magyar-osztrák határon találhatók.