in

Méreggel a patkányok ellen

A patkányok számtalan betegséget hordozhatnak, így közegészségügyi- és járványügyi kockázatuk megkérdőjelezhetetlen. Emellett számtalan probléma forrásai nemcsak a lakosság körében, de ipari méretekben is jelentős károkat okozhatnak. Éppen ezért fontos az ellenük való hatékony védekezés, melynek legeredményesebb eszköze a patkányméreg. 

A patkánymérgek formái

 

A méregládákban elhelyezendő, a Csapdashop.hu patkánymérgei többféle formulációban kaphatók, melyek közül a leggyakoribb a pép, a blokk vagy kocka, a granulátum és a szemes csalétek.

 

  • Patkányméreg pép formában

 

A pép a “legfinomabb” formája a patkányméregnek, éppen ezért a patkányok erre harapnak rá a legkönnyebben. Az olajos, nedves pépekből általában egyszerre nagy mennyiségben fogyasztanak, hiszen ezek a rágcsálók folyadékigényét is kielégétik. Olyan helyszínen érdemes alkalmazni, ahol más táplálékhoz is hozzáférhetnek. Nagyon fontos, hogy a pépet a patkányméreg dobozban erősen rögzítse, hiszen a patkányok által elhurcolt, de el nem fogyasztott méreg veszélyes is lehet más állatokra. 

 

  • Blokk vagy kocka

 

A patkánymérget tartalmazó blokkok közepe általában ki van lyukasztva, így könnyedén rögzíthetők a patkányládákban lévő nyársakra. Rendszerint paraffint tartalmaznak, így kitűnő nedvességtűrő képességgel rendelkeznek, vagyis elsősorban nedvesebb környezetbe ajánlhatók.

 

  • Granulátum

 

A granulátumok inkább kiegészítőként javasolhatók. A blokkokhoz és pépekhez képest kevésbé feldolgozott anyagról van szó. 

 

  • Szemes patkányméreg

 

A rágcsálóirtószerrel átitatott búzaszemek bár természetes hatásúak, egyoldalú táplálékforrást jelentenek. Szárazak és ezért kevésbé jól tűrik a nedvességet. Más országokban az előállításukhoz napraforgót vagy vegyes magkeveréket is használnak.

 

Hogyan alkalmazzuk a patkánymérgeket?

 

A legfontosabb, hogy mindig az éppen alkalmazott rágcsálóirtószer használati útmutatója szerint kell eljárni! Azonban létezik pár általános szempont, amiket szem előtt tartva a mérgezés biztonságos és hatékony lehet.

 

  • A patkányméreg kihelyezése

Mindig használjon zárt ládákat, és csak olyan helyre rakja a mérget, ahol a patkányok könnyen hozzáférnek, de lehetőleg más állatok nem!

  • Hatása más élőlényekre

Azért is kell erre figyelni, mert a patkányméreg más állatokra is veszélyes lehet. Gondosan olvassa el a használati útmutatót, és ennek megfelelően szállítsa, tárolja és helyezze el a mérget! 

 

  • A kockázatcsökkentés fontossága

A rágcsálóirtás után mindig gondoskodjon a megfelelő fertőtlenítésről! Ezek a szerek ugyanis nemcsak a többi állatra jelenthetnek veszélyt, de könnyen bekerülhetnek a talajba, és ezen keresztül a vízbe is!

 

A patkánymérgek helyett

Érthető, ha a mérgek kockázatai miatt valaki úgy dönt, hogy más módszert keres a patkányok elleni védekezéshez. Jó alternatívát jelenthet, ha vadászgörényes irtást rendel, de különféle patkánycsapdák is rendelkezésre állnak. Azonban jó tudni, hogy ezek egy bizonyos fertőzöttségi szinten nem nyújtanak annyira hatékony megoldást, mint a patkányméreggel való irtás.

 

Szólj hozzá!

Hirdetési fiókod kezelését bízd profikra!

AWS: Nincs árnyék – Egy újabb dal a májusban érkező nagylemezről