in

Úszás – 2020. évi nyári olimpiai játékok

Úszás – 2020. évi nyári olimpiai játékok.

A TOKIÓI OLIMPIA ÚSZÓ, MŰUGRÓ, MŰÚSZÓ ÉS NYÍLTVÍZI ÚSZÓ VERSENYEINEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

ÚSZÁS

JÚLIUS 24., SZOMBAT
12.00: 
férfi 400 m vegyes, női 100 m pillangó, férfi 400 m gyors, női 400 m vegyes, férfi 100 m mell, női 4×100 m gyorsváltó – előfutamok

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
03.30: 
férfi 400 m vegyes, 400 m gyors, női 400 m vegyes, 4×100 gyorsváltó – döntő; férfi 100 m mell, női 100 m pillangó – elődöntő
12.00: férfi 200 m gyors, 100 m hát, 4×100 gyorsváltó, női 100 m hát, 100 m mell, 400 m gyors – előfutamok

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
03.30: 
női 100 m pillangó, 400 m gyors – döntő, 100 m mell, 100 m hát – elődöntő; férfi 100 m mell, 4×100 m gyors váltó – döntő; 100 m hát, 200 m gyors – elődöntő
12.00: 
női 200 m gyors, 200 m vegyes, 1500 m gyors, férfi 200 m pillangó – előfutamok

JÚLIUS 27., KEDD
03.30:
 női 200 m gyors, 200 m vegyes, férfi 200 m pillangó – elődöntő; női 100 m hát, 100 m mell, férfi 200 m gyors, 100 m hát – döntő
12.00: női 200 m pillangó, férfi 100 m gyors, 200 m mell, 4×200 m gyorsváltó, 800 m gyors – előfutamok

JÚLIUS 28., SZERDA
03.30:
 női 200 m gyors, 200 m vegyes, 1500 m gyors, férfi 200 m pillangó, 4×200 m gyorsváltó – döntő; női 200 m pillangó, férfi 100 m gyors, 200 m mell – elődöntő
12.00: női 100 m gyors, 200 m mell, 4×200 m gyorsváltó, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – előfutamok

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
03.30:
 női 200 m pillangó, 4×200 m gyorsváltó, férfi 100 m gyors, 800 m gyors, 200 m mell – döntő; női 100 m gyors, 200 m mell, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – elődöntő
12.00: női 800 m gyors, 200 m hát, férfi 100 pillangó, mix 4×100 m vegyes váltó – előfutamok

JÚLIUS 30., PÉNTEK
03.30:
 női 100 m gyors, 200 m mell, férfi 200 m hát, 200 m vegyes – döntő; női 200 m hát, férfi 100 m pillangó – előfutamok
12.00: női 50 m gyors, női 4×100 m vegyes váltó, férfi 50 m gyors, 1500 m gyors, 4×100 m vegyes váltó – előfutamok

JÚLIUS 31., SZOMBAT
03.30:
 női 50 m gyors, férfi 50 m gyors – elődöntő; női 800 m gyors, 200 m hát, férfi 100 pillangó, mix 4×100 m vegyes váltó – döntő

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
03.30:
 női 50 m gyors, férfi 50 m gyors, férfi 1500 m gyors, női 4×100 m vegyes váltó, férfi 4×100 m vegyes váltó – döntő

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MŰUGRÁS

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
08.00: 
női szinkron 3 méter – döntő

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
08.00:
 férfi torony szinkron – döntő

JÚLIUS 27., KEDD
08.00:
 női szinkron torony – döntő

JÚLIUS 28., SZERDA
08.00:
 férfi szinkron 3 méter – döntő

JÚLIUS 30., PÉNTEK
08.00:
 női 3 m – selejtező

JÚLIUS 31., SZOMBAT
08.00: női 3 m – elődöntő

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
8.00: 
női 3 m – döntő

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
8.00: 
férfi 3 m – selejtező

AUGUSZTUS 3., KEDD
03.00, 08.00: 
férfi 3 m – elődöntő, döntő

AUGUSZTUS 4., SZERDA
8.00: 
női toronyugrás – selejtező

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
03.00, 08.00: 
női toronyugrás – elődöntő, döntő

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
08.00: 
férfi toronyugrás – selejtező

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
03.00, 08.00: 
férfi toronyugrás – elődöntő, döntő

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MŰÚSZÁS

AUGUSZTUS 2., HÉTFŐ
12.30: 
párosverseny, szabadprogram – selejtező

AUGUSZTUS 3., KEDD
12.30: párosverseny, technikai program – selejtező

AUGUSZTUS 4., SZERDA
12.30: 
párosverseny, szabadprogram – döntő

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
12.30: 
csapatverseny – technikai program

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
12.30: 
csapatverseny, szabadprogram

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

NYÍLTVÍZI ÚSZÁS

AUGUSZTUS 3., KEDD
23.30: 
női 10 km

AUGUSZTUS 4., SZERDA
23.30:
 férfi 10 km

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

MAGYAR INDULÓK

FÉRFIAK

BERNEK PÉTER
Született: 1992.04.13., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 400 m vegyes
Olimpiai eredményei: 8. (4×100 m vegyesváltó, 2012), 21. (400 m gyors, 2016), 37. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: Eb-2. (200 m hát, 2012), Eb-3. (4×200 m gyorsváltó, 2012; 400 m gyors, 2016), Eb-3. (4×100 m vegyesváltó, 2012), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m hát, 2010), rövidpályás világbajnok (400 m gyors, 2014)

BOHUS RICHÁRD
Született:
 1993.04.09., Békéscsaba
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 100 m hát
Olimpiai eredményei: 9. (4×100 m vegyesváltó, 2016), 22. (2012, 100 m hát), 24. (100 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-3. (4×100 m gyorsváltó, 2017), Eb-2. (50 m hát, 2016), Eb-3. (50 m hát, 2012; 4×100 m vegyesváltó, 2016;), Eb-8. (100 m hát, 2012)

CSEH LÁSZLÓ
Született:
 1985. december 3., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 200 m vegyes
Olimpiai eredményei: 2. hely (400 m vegyes, 2008; 200 m pillangó, 2008; 200 m vegyes, 2008, 100 m pillangó, 2016), 3. hely (400 m vegyes, 2004; 200 m vegyes 2012), 4. hely (200 m vegyes, 2004), 6. hely (100 m hát, 2004), 7. hely (4×100 m vegyesváltó, 2004; 200 m pillangó, 2016)
További legjobb eredményei: világbajnok (400 m vegyes, 2005; 200 m pillangó, 2015), vb-2. (400 m vegyes, 2003; 200 m vegyes, 2005; 200 m vegyes, 2009; 100 m pillangó, 2013, 2015, 200 m pillangó, 2017), vb-3. (100 m hát, 2005; 200 m vegyes, 2007; 400 m vegyes, 2009; 200 m vegyes, 2011; 50 m pillangó, 2015), Európa-bajnok (100 m hát, 2004; 400 m vegyes, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012; 200 m vegyes, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014; 200 m pillangó, 2012, 2016; 100 m pillangó, 2016), Eb-2. (100 m pillangó, 2012; 200 m hát, 2006; 50 m pillangó, 2016), Eb-3. (4×100 m vegyesváltó, 2004; 4×100 m vegyesváltó, 2012, 2014, 2016; 4×200 m gyorsváltó, 2012)

GYURTA GERGELY
Született: 
1991.09.12., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: 1500 m gyors
Olimpiai eredményei: 11. (400 m vegyes, 2016), 12. (800 m gyors, 2012), 19. (1500 m gyors, 2016)
Legjobb eredménye: ifjúsági Európa-bajnok (1500 m gyors, 2009)

HOLLÓ BALÁZS
Született:
 1999.02.10., Eger
Klubja: Egri ÚKSE
Versenyszáma: 4×200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: junior világbajnok (4×200 m gyorsváltó, 2017)

HOLODA PÉTER

Született: 1996.01.09., Debrecen
Klubja: Debreceni Sportcentrum
Versenyszáma: 4×100 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Vb-3. (4×100 m gyorsváltó, 2017)

KALMÁR ÁKOS
Született: 
2000.01.11
Klubja: Balaton Úszó Klub Veszprém
Versenyszámai: 800 és 1500 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-6. (1500 m gyors, 2021), junior világbajnok (4×200 m gyorsváltó, 2017)

KENDERESI TAMÁS
Született: 1996.12.13., Bonyhád
Klubja: PSN Zrt.
Versenyszáma: 200 m pillangó
Olimpiai eredménye: 3. hely (200 m pillangó, 2016)
További legjobb eredményei: Eb-3. (200 m pillangó, 2016), Vb-4. (200 m pillangó, 2017), Eb-2. (200 m pillangó, 2018), Eb-3. (200 m pillangó, 2016, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m pillangó, 2014), junior Európa-bajnok (200 m pillangó, 2014)

KOVÁCS BENEDEK
Született:
 1998.05.18., Budapest
Klubja: Érdi Úszósport Kft.
Versenyszáma: 4×100 m vegyes vegyesváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: –

KÓS HUBERT
Született: 
2003.03.28, Telki
Klubja: UTE
Versenyszáma: 200 m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-5. (200 m vegyes, 2021), junior világcsúcstartó

KOZMA DOMINIK
Született:
 1991.04.10., Dunfermline (Skócia)
Klubja: Stamina TK
Versenyszáma: 200 m gyors
Olimpiai eredményei: 5. (4×100 m vegyesváltó, 2012), 8. (4×200 m gyorsváltó, 2012), 10. (200 m gyors, 2012), 13. (4×200 m gyorsváltó, 2008), 15. (200 m gyors, 2016), 26. (100 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: Eb-3. (200 m gyors, 2012), Eb-3. (4×200 m gyorsváltó, 2012), Eb-3. (4×100 m vegyesváltó, 2012)

LOBANOVSZKIJ MAXIM
Született:
 1996.01.18., Juzsno-Szahalinszk (Oroszország)
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszáma: 50 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: rövidpályás Eb-3. (50 m gyors, 2019), Eb-2. (4×50 m vegyes, 2019)

MÁRTON RICHÁRD
Született: 
1999.10.07., Budapest
Klubja: Budafóka XXII. SE
Versenyszáma: 4×200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: junior világbajnok (4×200 m gyorsváltó 2017)

MILÁK KRISTÓF
Született: 
2000.02.20., Budapest
Klubja: Budapest Honvéd SE
Versenyszáma: 100 és 200 m pillangó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: világbajnok (200 m pillangó, 2019), vb-2. (100 m pillangó, 2017), Európa-bajnok (200 m pillang, 2018, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó, 2018), junior világbajnok (100 m pillangó, 200 m pillangó, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó)

NÉMETH NÁNDOR
Született: 
1999.11.19., Siófok
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszámai: 100 és 200 m gyors
Olimpiai eredménye: –
Legjobb eredményei: junior világbajnok (4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó, 2017)

RASOVSZKY KRISTÓF
Született: 
1997.03.27., Veszprém
Klubja: Balaton ÚK
Versenyszámai: nyíltvízi úszás, 10 km
Olimpiai eredménye: 35. (1500 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: világbajnok (5 km, 2019), Európa-bajnok (5 km, 25 km, 2018), Eb-2. (10 km, 2018), junior világbajnok (10 km, 2016)

SZABÓ SZEBASZTIÁN
Született: 
1996.03.11, Frankfurt (Németország)
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszáma: 100 m gyors és 100 m pillangó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Európa-bajnok (50 m pillangó, 2021)

TAKÁCS TAMÁS
Született: 
1998.10.10., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: 4x100m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: –

TELEGDY ÁDÁM
Született:
 1995.11.01., Budapest
Klubja: Kőbánya SC
Versenyszámai: 100 és 200 m hát
Olimpiai eredménye: 19. (200 m hát, 2016)
Legjobb eredménye: vb-7. (200 m hát, 2019)

VERRASZTÓ  DÁVID
Született: 
1988.08.22., Budapest
Klubja: Jövő SC Veolia
Versenyszámai: 400 m vegyes, 200 m vegyes
Olimpiai eredménye: 12. (400 m vegyes, 2016), 22. (400 m vegyes, 2012)
Legjobb eredményei: vb-2. (400 m vegyes, 2015, 2017), Európa-bajnok (400 m vegyes, 2014, 2016, 2018), Eb-2. (400 m vegyes, 2010, 2012)

ZOMBORI GÁBOR
Született:
 2002.10.8., Szolnok
Klubja: Budafóka XXII. SE
Versenyszáma: 400 m gyors
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: junior világbajnok (400 m gyors, 2019)

NŐK

BÉKÉSI ESZTER
Született:
 2002.01.19., Debrecen
Klubja: Egri Úszó Klub
Versenyszáma: 200 m mell
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: –

BURIÁN KATALIN
Született: 
1995.01.17., Budapest
Klubja: BVSC
Versenyszámai: 100 és 200 m hát
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Eb-3. (2018, 2021)

GYURINOVICS FANNI
Született:
 2001.10.24., Baja
Klubja: Vasas SC
Versenyszáma: 4x100m vegyes vegyesváltó
Olimpiai eredményei: újonc
Legjobb eredménye: –

HALMAI PETRA
Született: 
1997.05.29, Dombóvár
Klubja: Kaposvári Sportiskola Sportközpont
Versenyszáma: 4×100 m vegyes vegyesváltó
Olimpiai eredményei: újonc
Legjobb eredménye: –

HOSSZÚ KATINKA
Született:
 1989.05.03., Pécs
Klubja: Iron
Versenyszámai: 200 m hát, 200 m pillangó, 200 és 400 m vegyes
Olimpiai eredményei: olimpiai bajnok (200 és 400 m vegyes, 100 m hát, 2016), ezüstérem (200 m hát, 2016), 4. hely (400 m vegyes, 2012), 8. hely (200 m vegyes, 2012) 9. hely (200 m pillangó, 2012), 12. hely (400 m vegyes, 2008), 17. hely (200 m vegyes, 2008), 31. hely (200 m gyors, 2004)
Legjobb eredményei: világbajnok (400 m vegyes, 2009, 2013, 2015, 2017, 2019; 200 m vegyes, 2013, 2015, 2017, 2019), vb-3. (200 m vegyes, 2009; 200 m pillangó, 2009, 2013; 200 m hát, 2015), Európa-bajnok (200 m vegyes, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018; 4x200m gyorsváltó, 2010, 2016; 200 m pillangó, 2010, 2012; 400 m vegyes, 2012, 2014, 2016, 2021; 100 m hát, 2014, 200 m hát, 2016), Eb-2. (400 m vegyes, 2008, 2010; 4×200 m gyorsváltó, 2012; 200 m pillangó, 2014, 2021; 200 m gyors, 2014; 100 m hát, 2016)

JAKABOS ZSUZSANNA
Született: 
1989.04.03., Pécs
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszámai: 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó
Olimpiai eredményei: 6. (4×200 m gyorsváltó, 2008 és 2016), 7. (200 m pillangó, 2012), 13. (400 m vegyes, 2008)
Legjobb eredményei: vb-5. (4×200 m gyorsváltó, 2011), vb-6. (200 m pillangó, 2011), Európa-bajnok (4×200 m gyorsváltó, 2016), Eb-2. (200 m pillangó, 2010, 2012; 400 m vegyes, 2012; 4×200 m gyorsváltó, 2012, 2014, 2021), Eb-3. (400 m vegyes, 2010; 4×200 m gyorsváltó, 2014; 4×100 m vegyes vegyesváltó, 2016; 400 m vegyes 2016)

KAPÁS BOGLÁRKA
Született: 
1993.04.22., Debrecen
Klubja: UTE
Versenyszáma: 200 m pillangó
Olimpiai eredményei: 3. hely (800 m gyors, 2016), 4. (400 m gyors, 2016), 6. (800 m gyors, 2012, 4×200 m gyorsváltó, 2016), 29. (400 m gyors, 2008)
Legjobb eredményei: világbajnok (200 m pillangó, 2019), vb-3. (1500 m gyors, 2015), Európa-bajnok (800 m gyors, 2012; 400 m gyors, 2016; 800 m gyors, 2016; 1500 m gyors, 2016; 4×200 m gyorsváltó, 2016, 200 m pillangó, 2018, 2021), Eb-2. (1500 m gyors, 2014), Eb-3. (800 m gyors, 2014; 400 m gyors, 2021), ifjúsági olimpiai bajnok (200 m pillangó, 400 m gyors, 2010)

KÉSELY AJNA
Született: 
2001.09.10., Budapest
Klubja: Kőbánya SC
Versenyszámai: 400, 800 és 1500 m gyors
Olimpiai eredménye: 6. (4x200m gyorsváltó, 2016), 21. (400 m gyors, 2016), 25. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-4. (400 m gyors, 2019), Európa-bajnok (4×200 m gyorsváltó, 2018) Eb-2. (400 és 800 m gyors, 2018), junior világbajnok (400 m gyors, 2017), junior Európa-bajnok (800 m gyors, 400 m gyors, 200 m gyors, 2016), ifjúsági olimpiai bajnok (200, 400 és 800 m gyors, 2018)

MIHÁLYVÁRI-FARKAS VIKTÓRIA
Született: 
2003.11.26., Budapest
Klubja: Ferencváros
Versenyszámai: 1500 m gyors és 400 m vegyes
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: Eb-2. (400 m vegyes, 2021)

OLASZ ANNA
Született: 
1993.09.19., Szeged
Klubja: Szeged
Versenyszáma: nyíltvízi úszás 10 km
Olimpiai eredménye: 14., 2016
Legjobb eredményei: vb-2. (25 km, 2015), Eb-2. (25 km, 2014, 10 km, 201), vk-2. (2015), vb-5. (2013)

SEBESTYÉN DALMA
Született: 
1997.01.23, Székesfehérvár
Klubja: Győri Úszó SE
Versenyszámai: 200 m vegyes, 100 m pillangó
Olimpiai eredménye: 19. (200 m mell, 2016)
Legjobb eredményei: junior Európa-bajnok (200 m vegyes, 2012, 2013), EYOF-győztes (200 m vegyes, 200 m pillangó, 2011)

VERRASZTÓ EVELYN
Született: 
1989.07.17., Budapest
Klubja: Ferencváros
Versenyszámai: 4×200 m gyors gyorsváltó
Olimpiai eredményei: 6. (4x200m gyorsváltó, 2008, 2016), 9. (200 m vegyes, 2008), 17. (200 m hát, 2008), 28. (200 m gyors, 2016)
Legjobb eredményei: vb-5. (4×200 m gyorsváltó, 2011), Európa-bajnok (4×200 m gyorsváltó, 2010, 2016), Eb-2. (200 m vegyes, 2008 és 2010; 4×200 m gyorsváltó, 2012, 2021), Eb-3. (200 m vegyes, 2012; 4×200 m gyorsváltó, 2014)

VERES LAURA
Született:
 2005.08.21. Gyula
Klubja: Gyula
Versenyszáma: 4×200 m gyorsváltó
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: 
Eb-2. (4×200 m gyorsváltó, 2021)

Szólj hozzá!
Hirdetés
Ajánló:

Olimpia 2021 – a magyarok programja

Mandala nyár 2021 – infok, programok