Wimbledon 2021 – Fucsovics – Djokovics: információk

Wimbledon 2021 – Fucsovics – Djokovics: információk.

Fucsovics Marcival indul a center programja szerdán Wimbledonban.

Magyar idő szerint 14.30-kor kezdődik a Novak Djokovic elleni negyeddöntője.

A CENTERPÁLYÁN A VILÁGELSŐ ELLEN – indul Fucsovics Márton címen elérhetőú facebookoldal bejegyzése

Két keménypályás találkozás után szerdán délután füvön is összeméri erejét Fucsovics Márton (48. a világranglistán) és Novak Djokovics (1.).

Nem is akárhol, a wimbledoni szentélyben, a centerpályán. A négy férfi negyeddöntő közül kettő került a világ leghíresebb teniszstadionjába, a Roger Federer–Hubert Hurkacz meccs előtt játszanak Marciék, magyar idő szerint 14.30-tól. Vélhetően az angol futballválogatott esti Európa-bajnoki elődöntője (amit a dánokkal játszanak 21 órától a londoni Wembley-ben) hozták előrébb a meccseket az angol nyílt teniszbajnokságon.Marci eddig kétszer találkozott Djokoviccsal, a 2018-as

US Open első fordulójában emlékezetes mérkőzésen (amikor 1:1-es szettállásnál a harmadik játszmában labdája volt a dupla brékelőnyhöz) 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra, 2019-ben a dohai nyolcaddöntőben 4:6, 6:4, 6:1-re kapott ki tőle.

Vagyis, szettet mindig nyert az aktuális világelső ellen.

Sokkal lejjebb most sem adnánk…

Hajrá, Marci! Gyerünk!

Fucsovics Márton pályafutása során első alkalommal került be Grand Slam-tornán a legjobb nyolc közé.

Hogy mit várok a negyeddöntőtől? Egy nagyon jó mérkőzést, hiszen Djokovics és én is voltunk wimbledoni bajnokok! A viccet félretéve: bejutottam egy Grand Slam-tornán a legjobb nyolc közé, kiadom magamból a maximumot, és akkor nincs mitől tartanom, ugyanúgy küzdeni fogok az első ponttól az utolsóig, ahogyan Rubljov ellen. – mondta Marci a Nemzeti Sportnak.

A mérkőzést az Eurosport élőben közvetiti.

Fucsovics – Djokovics: online közvetités
Fucsovics – Djokovics: live stream